GasShow 2017 - nagrody dla białostockich firm branży autogaz

(peż)
DGI wróciło z nagrodą w kategorii Innowacyjna Technologia, a AC SA z laurem za Najlepsze stoisko.

Targi GasShow to największe wydarzenie w branży LPG/CNG/LNG w Europie. Impreza odbyła się w dniach 7-8 kwietnia br. w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie. Najważniejszym punktem drugiego dnia była ceremonia wręczenia nagród INPRO dla produktów zaprezentowanych podczas wystawy.

W kategorii Innowacyjna Technologia rywalizowały o INPRO trzy firmy. Wszystkie z Białegostoku i okolicy.

  • ALEX za system LPG OPTIMA;
  • DGI Autogas Technology za wtryskiwacz fazy ciekłej DGI LM;
  • EuropeGAS za system EG DIRECTO.

Zwycięzcą w tej kategorii została firma DGI Autogas Technology.

W kategorii Innowacyjny Produkt:

  • AC S.A. z Białegostoku za system STAG 500 DIS;
  • BEST Systemy Grzewcze za Wymiennik Chłodu;
  • Certools za adaptero-filtr.

Zwycięzcą w tej kategorii została firma BEST Systemy Grzewcze

Ale AC S.A. zdobyła laur za Najlepsze stoisko.

DGI LM, której właścicielem jest Piotr Łapiński, to młoda firma, która powstała w styczniu 2016 roku, ale z doświadczoną w branży kadrą. Siedzibę ma w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym Jej celem jest stworzenie i sprzedaż instalacji wtrysku LPG w fazie ciekłej, które przyniosą użytkownikom wymierne oszczędności finansowe oraz zapewnią bezpieczną i bezawaryjną pracę silnika nawet w najnowocześniejszych samochodach. - Skupiliśmy się na instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie ciekłej do silników z pośrednim (V-generacja) i bezpośrednim (VI-generacja) wtryskiem benzyny, ale nie zapominamy też o rozwoju systemów sekwencyjnego wtrysku gazu IV-generacji - informuje Józef Tyborowski, dyrektor ds. handlowych DGi.

Nagrodzony na GasShow system DGI LM to instalacja V generacji, w której LPG w fazie ciekłej wtryskiwany jest sekwencyjnie za pomocą dodatkowych wtryskiwaczy LPG do kolektora dolotowego (stąd nazwa systemu LM: L-Liquid czyli ciecz, M-Manifold czyli kolektor). W kolektorze dolotowym ciekły gaz ulega rozprężeniu. Podczas procesu rozprężania następuje zmiana stanu skupienia LPG z ciekłego na lotny, któremu towarzyszy spadek temperatury o ponad 40 stopni Celsjusza. Instalacja nie wymaga więc stosowania urządzeń „lubryfikujących” w przypadku aut mogących mieć problem z wypalaniem gniazd zaworowych.
System ten można z powodzeniem zamontować w silnikach, które źle tolerowały pracę na LPG podawanym w fazie lotnej.

Firma pracuje tez nad systemem DGI LCC. To instalacja VI generacji, która jest rozwiązaniem dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, bo wykorzystuje oryginalne wtryskiwacze benzynowe do wtryskiwania skroplonego gazu LPG bezpośrednio do komory spalania (stąd nazwa systemu LCC: LLiquid czyli ciecz, CC-Combustion Chamber czyli komora spalania).
Podczas pracy silnika na gazie w ogóle nie jest zużywana benzyna, ponieważ wtryskiwacze są cały czas chłodzone przepływającym przez nie gazem i nie ma potrzeby stosowania tzw. dotrysków benzyny. Jak zapewnia producent, wykorzystanie wtryskiwaczy benzynowych do wtrysku LPG skutkuje także mniejszą ingerencją w obszarze silnika, a cała instalacja jest praktycznie niewidoczna pod maską samochodu.

Na tegorocznych GasShow nie zabrakło także białostockiego lidera rynku autogaz, firmy AC SA. Tematem przewodnim stoiska nagrodzonego na imprezie był pokazany po raz pierwszy system STAG 500 DIS. Producent innowacyjnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG jest w trakcie uzyskiwania patentu na to rozwiązanie stanowiące nowość na skalę światową – instalację gazową z użyciem gazu w fazie ciekłej do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. - Nasze rozwiązanie, jako pierwsze na świecie do tego typu silników, jest systemem uniwersalnym, łatwym w montażu, przystosowanym do pracy z silnikami tzw. dwuwtryskiwaczowymi – mówi Marcin Trocki, kierownik DSIWT z firmy AC S.A.

Stoisko AC S.A. miało aż 120 m kw. powierzchni. Odwiedzający je mogli poznać firmę i jej ofertę produktową dzięki specjalnie przygotowanym multimedialnym efektom. Inteligentne rozwiązania pozwalały na zapoznanie się ze specyfikacją produktu poprzez jedno dotknięcie oraz poznanie najnowocześniejszych technologii dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu samochodom.

Targi, na których wystawiają się tuzy europejskiej branży autogaz, były też tłem spektakularnej akcji: zaalarmowana przez wystawców policja doprowadziła do zamknięcia chińskiego stoiska, na którym prezentowane były podróbki polskich i włoskich rozwiązań instalacji autogaz.

Obejrzyj wideo:

Brexit na pewno zachwieje polskim eksportem? Dlaczego, wyjaśnia ekspert

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: GasShow 2017 - nagrody dla białostockich firm branży autogaz - Kurier Poranny

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu