Jak inwestować w energię wiatrową? [notka PR]

Jak inwestować w energię wiatrową? [notka PR]
Jak inwestować w energię wiatrową? [notka PR]
Odnawialne źródła energii są przyszłością światowej energetyki. W Polsce prowadzone są inwestycje w rozwój ekologicznych elektrowni, w tym farm wiatrowych. Nie tylko duże spółki, ale również i indywidualni inwestorzy mogą w przyszłości wypracować z tego tytułu zyski.Własna elektrownia wiatrowa?

Inwestycje w energetykę wiatrową nie są zarezerwowane wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych. Również osoby prywatne mogą je przeprowadzać, choć zwykle nie samodzielnie. Inwestor dysponujący niewielkim wkładem początkowym może wpłacić pieniądze w biznes związany z odnawialnymi źródłami energii. Przekazując pieniądze spółce celowej, budującej farmę wiatrową z wpłat inwestorów, zyskuje prawo do regularnej dywidendy wypłacanej przez nią.

W całej Europie inwestorzy prywatni mogą lokować posiadany kapitał w elektrownie wiatrowe budowane i eksploatowane przez wyspecjalizowane spółki. Takie rozwiązanie cieszy się popularnością zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów.

Na budowę wiatraków przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Polska posiada odpowiednie warunki geograficzne i klimatyczne do rozwoju energetyki wiatrowej. Wiatr może więc stać się najbardziej opłacalną technologią w wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii w naszym kraju.

Jak dokonać racjonalnej decyzji inwestycyjnej?

Na polskim rynku nie brakuje firm finansowych oferujących inwestycje w elektrownie wiatrowe. Można tego dokonać poprzez:

  • objęcie udziałów w spółkach akcyjnych budujących farmy wiatrowe,
  • podpisanie umowy o udział w zysku z inwestycji w energię wiatrową,
  • udzielenie pożyczki do spółki celowej i objęcie w niej udziałów,
  • nabycie certyfikatów udziałowych w zamian za wkłady pieniężne.

Przed podjęciem inwestycji warto zwrócić uwagę, czy spółka nie znajduje się na „czarnej liście” Komisji Nadzoru Finansowego. Inwestor musi wiedzieć, że budowa elektrowni wiatrowej jest procesem wieloetapowym, wymagającym nakładów czasu i pieniędzy. Najlepiej zainwestować w proces deweloperski wówczas, gdy spółka ma odpowiednie doświadczenie i reputację przy realizacji podobnych projektów. Zmniejsza się w takim przypadku ryzyko inwestycyjne. W Polsce projekty budowlane w zakresie energii wiatrowej podejmowane są przez różne podmioty gospodarcze, w tym elektrownie. Dostawcy energii elektrycznej, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, inwestują w budowę farm wiatrowych i pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł energii.

notka PR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
roman
Energia leży na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko po nią sensownie sięgnać i zagospodarować. Niby to tak niewiele, ale też tak wiele. Długo potrwa zanim zaczniemy ją wykorzystywać na poważniejszą skalę.
e
edyp
Inwestycja kosztowna, ale pozyskiwanie energii prawie darmowe. Jeśli tacy potentacji zaczynają inwestować w wiatraki to należy spodziewać się, że energia będzie tańsza. Ciekawe czy doczekają tego chociaż moje wnuki. Ech pomrzyć można.  :)
a
aniela
Cały czas sądziłam że to nie nasze rodzime firmy inwestują w elektrownie wiatrowe, u nas nic się nie opłaca a tu proszę, miła niespodzianka :)
i
iga
Zawsze się zastanawiałam dlaczego mimo wiatru wiatraki nie wszystkie działają. Wynika to z normalnych u nas wszelkich awarii których przed długi czas nikt nie naprawia czy świadczy o nadprodukcji energii? 
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu