Katalizatory samochodowe ze Środy Śląskiej podwójnie ekologiczne

Bożena Kończal
Bożena Kończal
Zakład Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF działa w Środzie Śląskiej. Umowa zawarta z PGE pomoże znacznie zmniejszyć całkowity ślad węglowy zakładu.
Zakład Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF działa w Środzie Śląskiej. Umowa zawarta z PGE pomoże znacznie zmniejszyć całkowity ślad węglowy zakładu. Materiały prasowe
BASF Polska podpisała umowę z PGE Obrót S.A na zakup energii elektrycznej. Zgodnie z ofertą na lata 2021-2022, jest ona pozyskiwana w 100 procentach z odnawialnych źródeł energii. Dostarczona przez dwa lata energia stanowić będzie ok. 50 GWh. Firma BASF Polska skorzystała ze specjalnej oferty PGE Obrót „Naturalnie, że energia”, gwarantującej pochodzenie energii z odnawialnych źródeł, w szczególności z wiatru.

Oferta „Naturalnie, że energia”  jest dostępna dla klientów biznesowych i instytucjonalnych zużywających rocznie minimum 1 GWh energii elektrycznej, dla których istotna jest gwarancja, że energia elektryczna kupowana na potrzeby ich działalności pochodzi ze źródeł odnawialnych. Udział energii ze źródeł odnawialnych może wynosić od 50 do 100 proc. zakupionej energii elektrycznej w danym roku.

- W BASF stawiamy sobie ambitne cele środowiskowe dążąc do neutralności klimatycznej. Do 2050 r. chcemy globalnie osiągnąć zerową emisję CO2 i w ten znaczący sposób wesprzeć realizację paryskiego porozumienia o ochronie klimatu. Ale by neutralność klimatyczna miała szansę stać się rzeczywistością, globalne cele muszą się także przekładać na lokalne strategie. Takim przykładem może być podpisanie umowy z PGE Obrót S.A. na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł pokrywającej 100 procent naszego zapotrzebowania - powiedziała Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska.

- Zakład Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF w Środzie Śląskiej, samą swoją działalnością, przyczynia się do polepszania stanu środowiska – katalizatory redukują bowiem zanieczyszczenia powietrza emitowane przez samochody. Proekologiczne rozwiązania chcemy produkować w sposób przyjazny dla środowiska i naszego otoczenia. Umowa z PGE Obrót S.A. pomoże nam znacznie zmniejszyć całkowity ślad węglowy zakładu. Jednak to dopiero pierwszy krok. Powołaliśmy specjalny zespół wewnętrzny ds. Zielonej Energii, który będzie analizować szersze możliwości w tym obszarze, w tym inwestycje własne BASF. Mam nadzieję, że dzięki takim decyzjom, fabryka w Środzie Śląskiej będzie nie tylko najnowocześniejszym obiektem tego typu należącym do firmy BASF w Europie, ale także na całym świecie – powiedział Jan Garbe, dyrektor Zakładu Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia.

Zakład Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF w Środzie Śląskiej

To największy i najnowocześniejszy, należący do BASF, zakład produkcji katalizatorów w Europie. Inwestycja o wartości 150 mln euro, została uruchomiona w 2014 r., umożliwiając podwojenie produkcji katalizatorów na Starym Kontynencie. Głównym celem prowadzonej przez firmę działalności jest pomaganie klientom - producentom samochodów - w spełnianiu coraz surowszych norm emisji spalin. Obecnie w zakładzie pracuje 10 linii produkcyjnych. W trakcie ostatniej rozbudowy zakład powiększył się o około 14 tys. mkw. – czyli o ponad 50 proc. obecnego obszaru produkcyjnego, tworząc nowe miejsca pracy w Regionie Dolnego Śląska. Obecnie zespół liczy ponad 550 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Katalizatory samochodowe ze Środy Śląskiej podwójnie ekologiczne - Gazeta Wrocławska

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu