Nowe biuro w Warszawie
Redwire Corporation, notowana na nowojorskiej giełdzie pod symbolem RDW, ogłosiła otwarcie swojego regionalnego biura w Warszawie. To posunięcie jest częścią strategii firmy mającej na celu zwiększenie obecności w Europie i dostarczanie zaawansowanych rozwiązań kosmicznych klientom na całym świecie. Warszawskie biuro będzie pełnić kluczową rolę w zakresie technicznej charakterystyki, projektowania oraz montażu, integracji i testów (AI&T) dla międzynarodowego mechanizmu cumowania i dokowania statków kosmicznych (IBDM).
Technologia IBDM opracowana przez Redwire umożliwi autonomiczne dokowanie statków kosmicznych w ramach międzynarodowego modułu mieszkalnego (I-Hab) księżycowej stacji kosmicznej Gateway. System ten może być również wykorzystany w innych elementach Gateway oraz na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) i komercyjnych stacjach kosmicznych. Ponadto, Redwire planuje współpracować z polskimi uczelniami, instytucjami badawczymi i firmami farmaceutycznymi, aby wykorzystać swoje pionierskie możliwości w dziedzinie mikrograwitacji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Nowy dyrektor generalny
Na czele nowego biura w Polsce stanie Marcin Dobrowolski, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego. Dobrowolski wnosi do Redwire kilkunastoletnie doświadczenie w branży kosmicznej oraz udokumentowane osiągnięcia w zakresie przywództwa i operacji. Przed dołączeniem do Redwire, pełnił kierownicze funkcje w PIAP Space oraz Thales Alenia Space, a także posiada szeroką wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej i robotyki kosmicznej.
Ogromnie cieszymy się ze zwiększenia obecności naszej firmy w Europie, pragnąc sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu ze strony klientów międzynarodowych i wykorzystać dotychczasowe dziedzictwo oraz dorobek regionu – powiedział Peter Cannito, prezes i dyrektor generalny Redwire.
Nowe biuro w Polsce będzie ośrodkiem innowacyjnych badań i rozwoju technologii, przyczyniając się do rozwoju kluczowych systemów, takich jak IBDM.
Współpraca międzynarodowa
Otwarcie biura w Polsce to także szansa na nowe możliwości dla kraju w kontekście udziału w europejskich, amerykańskich i globalnych programach kosmicznych. Warszawska placówka Redwire będzie działać w sektorze cywilnym, komercyjnym oraz w obszarze bezpieczeństwa narodowego, co odzwierciedla szerokie i zróżnicowane portfolio firmy.
Redwire, z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie lotów kosmicznych i innowacyjnych technologii mikrograwitacyjnych, nieustannie wspiera przełomowe misje Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Firma angażuje się w projekty takie jak Skimsat, technologiczna misja demonstracyjna z użyciem europejskiego statku kosmicznego Redwire, Phantom, zaprojektowanego do orbitowania na bardzo niskiej wysokości, oraz misję Proba-3, która obejmuje dwa niezależne satelity mające zademonstrować technologię precyzyjnego lotu w formacji.
O Redwire
Redwire Corporation to światowy lider w produkcji infrastruktury i innowacji kosmicznych, wspierający programy cywilne, komercyjne i związane z bezpieczeństwem narodowym. Firma oferuje sprawdzone i niezawodne rozwiązania w zakresie awioniki, czujników, pozyskiwania energii, struktur krytycznych, mechanizmów, systemów radiowych, platform, misji i obciążeń użytkowych w dziedzinie mikrograwitacji. Redwire zatrudnia około 700 pracowników w 17 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i Europie, dążąc do kształtowania przyszłości ludzkości w przestrzeni kosmicznej i przesuwania granic odkryć naukowych.
Źródło: PAP
