Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje dla 60 inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali powstanie blisko 1100 miejsc pracy

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Marcin Makowka
Krakowski Park Technologiczny wydał w 2023 roku 60 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad 2 miliardów złotych i utworzenie 1099 nowych miejsc pracy. W Małopolsce branżami dominującymi jest produkcja wyrobów metalowych oraz spożywczych.

"To kolejny rok, w którym przeważają polskie inwestycje małych i średnich przedsiębiorstw. 50 decyzji trafiło do firm z polskim kapitałem, a 42 to inwestycje MŚP. Warto też zaznaczyć, że przedsiębiorcy wykorzystują ulgę podatkową w dużej mierze na rozwój istniejących już zakładów, w tym roku mamy 41 reinwestycji. Ciągle najpopularniejszy jest sektor produkcyjny – to 93 proc. wszystkich inwestycji" - wyjaśnia Krakowski Park Technologiczny.

W Małopolsce przeważa branża produkcji wyrobów metalowych oraz spożywczych, kolejne miejsca zajmują wyroby gumy i tworzyw sztucznych, meblarskie oraz obróbki metali.

  • 12 inwestycji firm z branży produkcji wyrobów metalowych
  • 10 inwestycji firm z branży spożywczej
  • 5 inwestycji firm z branży wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych
  • 4 inwestycje firm z branży meblarskiej
  • 4 inwestycje firm z branży obróbki metali

"W tym roku inwestycje w ramach PSI będą realizowane w 25 małopolskich gminach. Najwięcej z nich w Krakowie, a ponadto w Andrychowie, Niepołomicach i Bochni. W tym roku po raz pierwszy z ulgi podatkowej skorzystali także przedsiębiorcy z gmin: Łososina Dolna, Osiek, Olesno" - zapowiada KPT

Od 2018 r. czyli od momentu wprowadzenia przepisów Polskiej Strefy Inwestycji Krakowski Park Technologiczny wydał w sumie: 260 decyzji o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie: 9 735 922 103,18 zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie nowych 4664 miejsc pracy.

9 mld złotych wydanych na walkę z otyłością Polaków

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu