Lufthansa Cargo się rozrasta. Modernizacja jednak będzie droższa, niż planowano

Maciej Badowski
Opracowanie:
Lufthansa Cargo podaje, że wartość inwestycji sięgnie prawie 600 mln euro, czyli o ok. 100 mln więcej, niż podano w raporcie grupy Lufthansa za rok 2023.
Lufthansa Cargo podaje, że wartość inwestycji sięgnie prawie 600 mln euro, czyli o ok. 100 mln więcej, niż podano w raporcie grupy Lufthansa za rok 2023. fot. Lufthansa Cargo
Lufthansa Cargo, specjalizująca się w lotniczym transporcie towarowym, zapowiada znaczące inwestycje w rozbudowę infrastruktury. Jak podaje "Handelsblatt", koszty modernizacji centrum cargo na lotnisku we Frankfurcie nad Menem przekroczą pierwotne szacunki.

Według najnowszych informacji, projekt modernizacji pochłonie blisko 600 mln euro, co stanowi wzrost o około 100 mln euro w stosunku do wcześniej planowanych wydatków. Przedstawiciele Lufthansa Cargo tłumaczą to nagłym wzrostem cen materiałów, zwłaszcza stali.

Centrum cargo, uruchomione w 1982 roku, ma zostać odświeżone w wybranych częściach do roku 2030. Grupa Lufthansa pierwotnie rozważała jego całkowitą przebudowę, jednak w 2016 roku zrezygnowała z tego ambitnego planu wartego 1,3 mld euro.

"Inwestycja ta jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w bazę we Frankfurcie" - stwierdził Ashwin Bhat, szef Lufthansa Cargo, podczas prezentacji projektu. "To krok naprzód w realizacji naszej wizji" - dodał, mając na myśli dążenie do pozostania liderem w globalnej logistyce frachtu lotniczego i dalszy rozwój w sektorze.

"Handelsblatt" podkreśla, że nowy magazyn wysokiego składowania o wysokości 42 metrów będzie w pełni zautomatyzowany i zaoferuje dwukrotnie większą pojemność niż obecne centrum towarowe.

Frankfurt, obsługujący prawie 2 mln ton towarów rocznie, jest największym lotniskiem cargo w Niemczech, wyprzedzając lotnisko Lipsk-Halle. Około jednej czwartej ładunków transportuje się na pokładach samolotów pasażerskich, jednak większość przewozów realizowana jest za pomocą specjalnych samolotów towarowych.

Lufthansa ma duże oczekiwania względem segmentu transportu towarowego. Obecnie w skład floty Lufthansy Cargo wchodzi 18 Boeingów 777 i cztery Airbusy A321, a liczba ta ma niebawem wzrosnąć do 25 maszyn Boeing 777. W sektorze transportu towarowego grupy zatrudnionych jest 4100 osób, z czego 2800 pracuje w samym Frankfurcie, jak informuje "Handelsblatt".

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu