Można dostać nawet 21 tys. zł. Nowe zasady już obowiązują

Agnieszka Kamińska
Wprowadzono zmiany w programie "Moje Ciepło". Dzięki nim łatwiej będzie można otrzymać dotację na zakup pompy ciepła
Wprowadzono zmiany w programie "Moje Ciepło". Dzięki nim łatwiej będzie można otrzymać dotację na zakup pompy ciepła fot. z bazy Polska Press
Od 24 października zmieniły się zasady udzielania dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła dla jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu "Moje Ciepło". Do złożenia wniosku nie jest już konieczne dołączenie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy budynku.

Spis treści

Moje Ciepło to program dopłat do zakupu i montażu pompy ciepła w domach jednorodzinnych.  Do złożenia wniosku nie jest już konieczne dołączenie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy budynku.

Wprowadzono zmiany w programie "Moje Ciepło"

„W przypadku, gdy wnioskodawca nie jest wskazany w pozwoleniu na budowę czy zgłoszeniu budowy, konieczne jest załączenie zanonimizowanego fragmentu aktu notarialnego, wskazującego adres nieruchomości i dane aktualnych właścicieli” - czytamy na stronie programu "Moje Ciepło".

W ramach programu współfinansowane są inwestycje polegających na zakupie i montażu nowych pomp ciepła (powietrznych i gruntowych) wykorzystywanych w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Nabór wniosków potrwa do końca 2026 r. lub do wyczerpania pieniędzy w puli

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym i potrwa do końca 2026 r. lub do wyczerpania puli środków. Budżet na realizację celu programu wynosi do 600 mln zł.

Dotacja z programu Moje ciepło do zakupu lub montażu:

  • Pompy gruntowej - maksymalna kwota dofinansowania: 21 000 

  • Pompy powietrznej (powietrze-powietrze) - 7000 zł

  • Pompy powietrznej (powietrze-woda) - 7000 zł

Aby dostać dopłatę do pompy ciepła, należy:

  • kupić i zamontować urządzenie w domu, który jest nowy,

  • dom powinien mieć podwyższony standard energetyczny. Oznacza to, że wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (EPH+W) może wynosić maksymalnie 63 kWh (na metr kw. powierzchni domu w ciągu roku) dla wniosków składanych w 2022 r. oraz 55 kWh dla wniosków składanych w kolejnych latach funkcjonowania programu,

  • zakupu urządzenia należy dokonać między 1 stycznia 2021 a 31 grudnia 2026 r. 

Wnioski do programu Moje Ciepło przyjmowane są wyłącznie w wersji elektronicznej. Generator wniosków znajduje się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu