Badania są już wykonywane w nowej siedzibie, na czwartym piętrze budynku "M" (od kilku lat na parterze mieści się Ośrodek Dializ). Tam kierowani są pacjenci do rejestracji i do punktu pobrań. Wejście do laboratorium prowadzi od ul. Szpitalnej: wejściem głównym, klatką A - przy kontenerze z tomografem komputerowym.
- Prosimy, by do laboratorium nie kierować się przez cały teren szpitala, tylko wybierać od razu wejście od ul. Szpitalnej - mówi Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa USK-2.
Jeśli jednak ktoś już znajdzie się na terenie szpitala, wówczas powinien dojść do budynku "M" przez budynek "W" (siedziba klinik kardiologii i kardiochirurgii) - holem na parterze przechodzimy przez łącznik na zewnątrz i kierujemy się do wejścia głównego budynku "M" (od ul. Szpitalnej).
Prace inwestycyjne dotyczące zagospodarowania nowych pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej rozpoczęły się w lipcu ub. roku. Oprócz Laboratorium Centralnego ZDL nowe przestrzenie uzyskały pracownie: HLA, Immunologii oraz odrębna jednostka: Pracownia Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.
Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu: ponad 12 mln zł.
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie, jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w regionie. Wyposażone jest w wysoko specjalistyczny sprzęt, pozwalający wykonać nie tylko badania podstawowe (np. hematologiczne i biochemiczne), ale także te bardziej skomplikowane, jak choćby immunologiczne, które nie są tak powszechnie ogólnodostępne, a pozwalają wykryć m.in. choroby autoimmunologiczne, tj. z autoagresji – np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń układowy, układowe zapalenia naczyń, czy inne. A także boreliozę lub mononukleozę.
W ZDL UCK-2 pracuje ponad 40 osób. Wykonują badania całą dobę, siedem dni w tygodniu – to około 120 000 badań rocznie.
Wszystkie dane kontaktowe, opisy badań i wskazówki jak się do nich przygotować publikowane są na stronie www.usk2.szczecin.pl w zakładce Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Wyniki pacjenci mogą pobrać elektronicznie. Płatność za badania komercyjne możliwa jest także kartą.
