Spis treści
Wełna szklana, jako materiał termoizolacyjny, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i w modernizacji istniejących obiektów. Jej rola rośnie wraz ze zwiększającymi się wymaganiami w zakresie efektywności energetycznej budynków – zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i komercyjnym.
– Obserwujemy dynamiczny rozwój rynku mineralnych materiałów izolacyjnych. Przez ostatnie lata segment ten borykał się jednak z problemami w łańcuchach dostaw i ograniczoną wydajnością. Nowa inwestycja pozwoli nie tylko odpowiedzieć na te wyzwania, ale także rozszerzyć ofertę Grupy o produkty dotychczas słabo reprezentowane w naszym portfolio – zaznaczył Majchrowski.
Nowoczesna infrastruktura i międzynarodowy zasięg
Nowy zakład zajmuje powierzchnię 11 500 m² i jest obecnie na końcowym etapie przygotowań do uruchomienia pełnej produkcji. Projekt jest wynikiem umowy strategicznej podpisanej z Masterplast w połowie 2023 roku, a jego realizacja trwała przez cały 2024 rok.
Selena posiada już zakłady produkcyjne w Polsce, Chinach, Brazylii, Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Kazachstanie, Korei Południowej, na Węgrzech oraz we Włoszech. Produkty grupy są obecne na niemal 100 rynkach na całym świecie. W Polsce działa również centralne Centrum Badań i Rozwoju Seleny, które koordynuje prace badawcze w kilku krajach, m.in. w Hiszpanii, Turcji czy Brazylii.
Globalny lider z polskimi korzeniami
Grupa Selena, znana m.in. z marek Tytan, Artelit i hiszpańskiej Quilosa, jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej wykorzystywanej do montażu stolarki otworowej. Od 2008 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a obecnie wchodzi w skład indeksu sWIG80.
W 2024 roku Selena osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 1,78 mld zł, co potwierdza jej silną pozycję w branży i rosnący potencjał ekspansji na nowe segmenty rynku.
