Pracodawca jest zainteresowany w edukacji zawodowej. Lidl szuka pracowników już wśród uczniów

Anna Durzyńska/AIP
mat. prasowe
Zarówno dla ucznia czy studenta, jak i pracodawcy kluczowe jest to, aby młodzi ludzie mieli możliwość praktycznego zetknięcia się z zawodem. Zupełnie inaczej wygląda to, gdy na gruncie zawodowym rozpoczynamy współpracę z osobą, która nie tylko posiada wiedzę teoretyczną, ale mogła nabyć już pewne umiejętności praktyczne. Takie osoby są dobrze przygotowane do zawodu.

Współpraca na linii szkoła-firma lub uczelnia-firma obu stronom to umożliwia. Przykładowo, w ramach programu „Lidl Akademia Handlowa” na koniec nauki uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu organizowanego przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, z którą współpracuje Lidl. Pozytywny wynik oznacza otrzymanie certyfikatu, który ważny jest na terenie całej Unii Europejskiej, a osoby, które uzyskały najlepsze wyniki otrzymują od naszej firmy stypendia, a także możliwość odbycia płatnych praktyk letnich w naszej organizacji. Najlepszym kandydatom możemy np. zaoferować rozpoczęcie współpracy od razu od stanowiska Zastępcy Kierownika Sklepu.

Jako firma działająca na terenie całego kraju i duży pracodawca zatrudniający ponad 15 tys. osób działamy w sposób dynamiczny i elastycznie dostosowujemy się do różnorodnych zmian, które pojawiają się na rynku. Nieustannie określamy kompetencje, które są potrzebne do rozwoju naszej firmy i modyfikujemy nasze programy stażowe i rozwojowe w taki sposób, aby pomóc młodym ludziom te kompetencje rozwijać. Tego typu programy pomagają przygotować się do funkcjonowania w środowisku biznesowym, samodzielnego realizowania zadań i prowadzenia projektów, a także do funkcjonowania w międzynarodowym środowisku pracy.

Wspieranie młodych osób w ich rozwoju jest częścią polityki personalnej firmy Lidl Polska.

Jako dobry pracodawca chcemy oferować uczniom, studentom i absolwentom możliwość startu w karierze, a także wspierać w późniejszym rozwoju w naszej firmie

.

Naszym pracownikom oferujemy m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, umowę o pracę bez okresu próbnego, prywatną opiekę medyczną, którą można objąć także swoją rodzinę, możliwość korzystania z programu MultiSport, a także różnorodnych szkoleń. Równie szeroką ofertę kierujemy do kandydatów rozpoczynających swoją karierę zawodową.

Jako ambasadorzy marki pracodawcy Lidla studenci mają możliwość uczestniczenia w organizowanych przez nas szkoleniach i spotkaniach, a w ramach Lidl Management Academy, brać udział w organizowanych na uczelni warsztatach, które prowadzą specjaliści z naszej firmy.

Oferujemy liczne programy: od płatnego programu stażowego „The Lidl Way to Career”, w którym mogą wziąć udział studenci już od pierwszego roku studiów, po dwuletni Międzynarodowy Program Rozwoju Kadry Menedżerskiej przeznaczony dla absolwentów i studentów ostatniego roku studiów, który przygotowuje ich do objęcia stanowiska kierowniczego w naszej firmie.

Dla osób, które chcą rozpocząć karierę w obszarze sprzedaży przygotowaliśmy program Regional Sales Trainee umożlwiający realizację autorskiego projektu z tego zakresu oraz projekt edukacyjny „Lidl Akademia Handlowa” skierowany do uczniów szkół o profilu handlowym. Dzięki udziałowi w programie, uczestnicy poznają zawód handlowca od strony praktycznej oraz mają okazję czerpać wiedzę od pracowników firmy Lidl, którzy na co dzień funkcjonują w branży. Dzięki takiej współpracy z młodymi ludźmi możemy pokazać im jakim pracodawcą jest Lidl, co może im zaoferować jako firma funkcjonująca w branży handlowej, ale też pomóc dokonać wyboru ich dalszej ścieżki kariery.

Komunikatywność, umiejętność działania w zespole czy w sytuacjach stresujących to jedne z najbardziej pożądanych kompetencji miękkich. Z naszego doświadczenia wynika, że młodym pracownikom brakuje wiedzy praktycznej, biznesowej, a także z zakresu sposobu funkcjonowania dużych firm. Ważne jest żeby kandydaci zwracali uwagę na praktyczny aspekt kształcenia i korzystali z różnych aktywności, które temu sprzyjają, ale także, aby w ogóle mieli taką możliwość.

Anna Durzyńska, dyrektor personalny w Lidl Polska

Organizowana przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową międzynarodowa konferencja „Rynek pracy wyzwaniem – kształcenie zawodowe szansą”, nad którą Polska Press Grupa objęła patronat, odbędzie się w Warszawie 11 września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu