Producenci pomp ciepła spodziewają się ożywienia na rynku

Maciej Badowski
Opracowanie:
Europejskie Stowarzyszenie Branży Pomp Ciepła wprowadziło Program Akceleratora Rynku Pomp Ciepła, który zakłada uruchomienie blisko 10 mln pomp ciepła do 2029 r.
Europejskie Stowarzyszenie Branży Pomp Ciepła wprowadziło Program Akceleratora Rynku Pomp Ciepła, który zakłada uruchomienie blisko 10 mln pomp ciepła do 2029 r. archiwum Polska Press
Peter Guan z Midea Building Technologies z optymizmem mówi o perspektywach wzrostu europejskiego runku pomp ciepła ATW (powietrze-woda). Jednocześnie zwrócił uwagę na obiecujące możliwości w Ameryce Północnej i Australii. – Światowa branża pomp ciepła rośnie w dużym tempie, korzystając na szybkim rozwoju technologii i sprzyjającym rozwiązaniom systemowym – powiedział.

Pompy ciepła są uznawane za jedną z przełomowych technologii 2024 roku

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak pompy ciepła ATW (powietrze-woda), możliwe jest efektywne ogrzewanie i chłodzenie budynków bez konieczności korzystania z paliw kopalnych.

Peter Guan, Vice President w Midea Group, podkreśla, że rozwój technologiczny, programy wsparcia oraz rosnąca świadomość konsumentów przyczynią się do dynamicznego wzrostu rynku pomp ciepła w najbliższych latach. Guan zauważa również, że Europa jest liderem w implementacji tych technologii, co stwarza ogromne możliwości dla firm.

Europa: Centrum innowacji i rozwoju

Unia Europejska wdrożyła szereg inicjatyw mających na celu promowanie pomp ciepła, w tym rozporządzenie w sprawie technologii neutralnych emisyjnie (Net Zero Industry Act – NZIA). Programy te przyspieszają procesy uzyskiwania pozwoleń, oferują wsparcie finansowe i szkolenia dla pracowników, co sprzyja rozwojowi rynku.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Pomp Ciepła wprowadziło Program Akceleratora Rynku Pomp Ciepła, który zakłada uruchomienie blisko 10 mln pomp do 2029 roku. Guan podkreśla, że takie działania przyczynią się do ożywienia i wzrostu w branży, zwłaszcza na największych rynkach europejskich, takich jak Niemcy, Francja i Polska.

Strefa Ekologii - artykuły

Aby wykorzystać potencjał wzrostowy w Europie, Midea Building Technologies (MBT) podjęła szereg strategicznych działań. Firma utworzyła centrum badawczo-rozwojowe, które pozwala na dostosowanie produktów do lokalnych potrzeb i dynamicznych zmian rynkowych.

Ekspansja na rynki Ameryki Północnej i Australii

MBT nie ogranicza się tylko do Europy, ale również buduje swoją obecność w Ameryce Północnej i Australii. Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej, do 2030 roku na północnoamerykańskim rynku pomp ciepła ma nastąpić ponad 50-procentowy wzrost, a w Australii wskaźnik zastosowania pomp ciepła ma wzrosnąć o 40 proc.

Midea inwestuje 5 proc. swoich rocznych przychodów w badania i rozwój, co pozwala na szybkie reagowanie na zmiany rynkowe i utrzymanie najwyższego poziomu usług. Firma posiada 6 ośrodków badawczo-rozwojowych i 93 centra szkoleniowe na całym świecie.

Światowa branża pomp ciepła rośnie w dużym tempie, korzystając na szybkim rozwoju technologii i sprzyjającym rozwiązaniom systemowym – powiedział Guan. – Nasza branża ma dużo do zaoferowania konsumentom przywiązującym coraz większą wagę do zrównoważonego rozwoju. Koncentrując się na rozwoju działalności w Europie i innych regionach, chcemy napędzać wzrost i przełomowe innowacje w tym kluczowym sektorze – dodał

Dzięki takim działaniom Midea nie tylko umacnia swoją pozycję na rynku, ale również przyczynia się do globalnego zrównoważonego rozwoju, oferując innowacyjne i ekologiczne rozwiązania dla klientów na całym świecie.

źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu