Spis treści
Protest rolników w Warszawie. Gdzie będą utrudnienia 6 marca 2024 roku?
Początek o godz. 11 przed Kancelarią Premiera przy al. Ujazdowskich 1/3, a następnie demonstranci przejdą pod budynek Sejmu. Zakończenie strajku zaplanowano na godzinę 15.00.
Jeśli dojdzie do zamknięcia Alej Ujazdowskich, autobusy linii: 116, 119, 131, 166, 167, 168, 180, 222, 503, E-2, N31, N81 i Z31 zostaną skierowane na objazdy.
Zaplanowano również kilka zgromadzeń stacjonarnych. Są to zgromadzenia: w rejonie budynku Sejmu przy Wiejskiej, a ponadto na placu Defilad, na placu Bankowym oraz przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich.
Protest rolników w Warszawie. Czy ciągniki rolnicze wjadą do stolicy?
Szef MSWiA Marcin Kierwiński zapytany w Radiu Zet, czy policjanci wpuszczą ciągniki rolnicze do Warszawy na środowy protest rolników przypomniał, że w stolicy jest zakaz jeżdżenia ciągnikami.
Zwrócił uwagę, że zabroniono blokady dwóch ulic – Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego, a organizatorzy protestu odwołali się od tej decyzji i przegrali w sądzie. Podkreślił, że policja jest w kontakcie z organizatorami protestu.
Protest rolników w Warszawie. Blokady dróg wokół stolicy
Rolnicy nie wjadą ciągnikami na ulice stolicy, ale zamierzają dojechać nimi do Warszawy i zablokować następujące trasy dojazdowe:
- w Markach - 70 ciągników ma blokować skrzyżowanie dróg DW629 i S8,
- w okolicach Legionowa - na DK61 między Zegrzem Południowym a Michałowem-Reginowem,
- w Morach - tam zapowiedziane jest zgromadzenie na węźle u zbiegu drogi krajowej nr 92 i drogi ekspresowej S8,
- przed Łomiankami w miejscowości Łomna-Las - u zbiegu drogi krajowej nr 7 i drogi wojewódzkiej nr 639.
Protest rolników w Warszawie. Jakie postulaty mają rolnicy?
Protesty rolnicze w Polsce, a także w innych krajach UE, trwają od kilku tygodni. Postulaty polskich rolników to odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce
