Działanie to ma stanowić uzupełnienie wdrożonych już wcześniej środków bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich tygodni portal przekazał instrukcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa wszystkim pracownikom i dostawcom, a członkowie personelu zostali specjalnie przeszkoleni w zakresie prawidłowych środków zapobiegawczych, a także w zakresie zgłaszania potencjalnie ryzykownych sytuacji. Firma dystrybuuje również urządzenia higieniczne wśród kurierów realizujących dostawy własne Pyszne.pl – w tym antybakteryjne środki dezynfekujące do rąk.
W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.
- Zgodnie z ustawą, jest to stan pozwalający nakładać dodatkowe ograniczenia, które są niezbędne by powstrzymać rozprzestrzenię się wirusa– wyjaśnił.
Jednocześnie szef rządu uspokajał, restauracje, kawiarnie czy bary nadal będą mogły sprzedawać jedzenie. Ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu. Zamówienia będzie można brać na wynos lub też z dostawą do drzwi.
Można się spodziewać, że miejsca w którcych wcześniej nie można było zamawiać jedzenia na wynos uruchomią taką usułgę.
Obejrzyj wideo:
Koronawirus. "Na rynku pracy nie spodziewałbym się dużych problemów"
