Środa Popielcowa 2024. Czy 14 lutego to dzień wolny od pracy? Tak są otwarte sklepy w Środę Popielcową

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Środa Popielcowa nie jest dniem wolnym od pracy. Wszystkie urzędy i instytucje pracują normalnie, podobnie jak sklepy i markety.
Środa Popielcowa nie jest dniem wolnym od pracy. Wszystkie urzędy i instytucje pracują normalnie, podobnie jak sklepy i markety. Łukasz Kaczanowski
Środa Popielcowa, która wypada 14 lutego 2024, to w Kościele katolickim pierwszy dzień Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post, zarówno jakościowy, jak i ilościowy. Tego dnia księża posypują głowy wiernych popiołem. Czy Środa Popielcowa to dzień wolny od pracy? Jak są otwarte sklepy w Popielec 14 lutego 2024? Czytaj więcej.

Środa Popielcowa - czy to dzień wolny od pracy?

Środa Popielcowa w 2024 roku wypada 14 lutego. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową w kościołach symbolicznie posypuje się głowy popiołem.

Środa Popielcowa to święto ruchome - w 2024 roku przypada 14 lutego - i rozpoczyna symboliczne czterdzieści dni Wielkiego Postu.

Środa Popielcowa nie jest dniem wolnym od pracy. Wszystkie urzędy i instytucje pracują normalnie, podobnie jak sklepy i markety.

Sprawdź też

Jak są otwarte sklepy w Środę Popielcową 14 lutego 2024?

Środa Popielcowa, tzw. Popielec, to w kalendarzu katolickim pierwszy dzień Wielkiego Postu. Czy sklepy są otwarte w Środę Popielcową? Środa Popielcowa nie należy do dni ustawowo wolnych od pracy, w tym dniu ustawowe ograniczenie handlu nie obowiązuje. Oznacza to, że 14 lutego 2024 w Środę Popielcową sklepy, centra handlowe, markety, osiedlowe sklepiki będą otwarte w normalnych godzinach, jak w każdy dzień powszedni.

W Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Można zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta i dwa skromne. Nie należy jednak jeść mięsa, natomiast ryby - wolno. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych powyżej 14. roku życia, a post ścisły wiernych od 18. do 60. roku życia.

Niedziele handlowe 2024 - sprawdź teraz kalendarz niedziel handlowych na 2024 rok:

W 2024 roku zakupy będzie można zrobić tylko w siedem niedziel. Sprawdź, w które niedziele w 2024 roku sklepy będą otwarte. Zobacz, w które dni wypadną niedziele handlowe. Oto kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku >>>>>

Niedziele handlowe 2024. W te niedziele sklepy będą otwarte ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Środa Popielcowa 2024. Czy 14 lutego to dzień wolny od pracy? Tak są otwarte sklepy w Środę Popielcową - Gazeta Pomorska

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu