Wege Festiwal zawitał do Krakowa, zrzeszając w hali Cracovii kilkudziesięciu mistrzów roślinnej sztuki kulinarnej z całej Polski. To najlepsza sposobność, żeby poznać nowe potrawy i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią roślinną. Podczas targów można znaleźć zróżnicowane dania od street foodu, poprzez kuchnię azjatycką, polską, aż po roślinne sery, wegańskie wędliny czy przetwory.
- Wege Festiwal to mnóstwo pysznych stoisk z całego kraju. Bezmięsna kuchnia koreańska, wietnamska, japońska, turecka gotowana przez prawdziwych pasjonatów. Roślinne burgery, hot dogi pełne chrupiących warzyw, zdrowa pyszna kuchnia uliczna dla wszystkich, wegańskie lody, nieziemsko czekoladowe brownie, słodka bakława - wyliczają organizatorzy.
Przypominają, że wege to nie tylko jedzenie, bowiem idzie z tym parze filozofia zero waste (styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska) czy cruelty free (termin oznaczający, że podczas produkcji danego środka, nie ucierpiało żadne zwierzę).
Wege Festiwal odbywa się w dniach 11–12 listopada w hali Cracovii przy ul. Focha 40 w sobotę (11 listopada) w godz. 11–20 i
niedzielę (12 listopada) w godz. 11–18. Wstęp jest bezpłatny.
Kładka Zabłocie - Grzegórzki nocą przyciąga swym blaskiem ZDJĘCIA
Wydarzeniami towarzyszącymi są Festiwal Kawy i Czekolady. Na kawoszy czekają setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski. Można też skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Są też stoiska, na których można znaleźć różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.
Pragnienie można też ugasić aromatycznymi herbatami. Do tego w ofercie znalazły się ciastka, wypieki, lody, a także czekolada: gorzka, deserowa, mleczna, biała, czy różowa czy z dodatkami.
Imprezą towarzyszącą jest też Festiwal Jesieniary z artykułami, które pozwolą umilić jesienne dni i wieczory, takimi jak przytulne koce, świece zapachowe o oryginalnych aromatach, ciepłe czapki i szaliki.
Co Polacy sądzą o polskim rolniku? - sonda
