Twój e-PIT już działa, ale nie bez problemów

Redakcja
- Podatnicy którzy skorzystają z elektronicznej formy rozliczenia podatku szybciej otrzymają zwrot nadpłaty podatku – w ciągu maksymalnie 45 dni, zamiast 3 miesięcy – dodała minister Czerwińska.
- Podatnicy którzy skorzystają z elektronicznej formy rozliczenia podatku szybciej otrzymają zwrot nadpłaty podatku – w ciągu maksymalnie 45 dni, zamiast 3 miesięcy – dodała minister Czerwińska. Marek Szawdyn
Od północy 15 lutego na portalu podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona usługa Twój e-PIT. Za jego pomocą Urząd Skarbowy może automatycznie przygotować i udostępnić roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które już posiada. Jednak nie obyło się bez problemów. Po uruchomieniu systemu pojawiły się problemy z logowaniem.

- W usłudze Twój e-PIT udostępnimy podatnikom ich zeznania roczne PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Skorzystanie z tej usługi to konkretne korzyści: oszczędność czasu, gwarancja bezpieczeństwa i brak ryzyka spóźnienia się z rozliczeniem. To administracja skarbowa przejmie ciężar odpowiedzialności za zeznanie podatkowe przygotowane przez system – mówiła podczas konferencji prasowej minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

Przeczytaj także:

W piątek do południa za pośrednictwem platformy wpłynęło ponad 20 tys deklaracji. Jednak nie obyło się bez problemów- pierwsi ochotnicy mieli problemy z zalogowaniem się na stronie. - Dynamicznie zwiększa się liczba rozliczeń podatkowych złożonych poprzez #TwojePit. Na teraz to już ponad 20 tys. Zainteresowanie jest ogromne. Uruchomiliśmy część dodatkowych serwerów i dołączamy kolejne- tłumaczy problemy rzecznik ministerstwa Paweł Jurek.

Twój e-PIT to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych przez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i bez konieczności ich ponownego podawania przez podatnika. Jak czytamy na stronie resortu finansów usługa podniesie "jakość świadczonych usług i obsługi klienta. Podatnik oszczędzi czas i łatwiej rozliczy ulgi, ponieważ nie musi już dostarczać do urzędu skarbowego dokumentów, które potwierdzają prawo do skorzystania z odliczenia lub ulgi."

- Ponadto podatnicy którzy skorzystają z elektronicznej formy rozliczenia podatku szybciej otrzymają zwrot nadpłaty podatku – w ciągu maksymalnie 45 dni, zamiast 3 miesięcy – dodała minister Czerwińska.

Obejrzyj wideo:

PiS zwiększając ilość niedziel z zakazem handlu wyciąga dywan na którym stoi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu