Uber wprowadza kolejne zmiany

Maciej Badowski AIP
Od dziś kierowcy mogą naliczać opłaty za czas oczekiwania na pasażera.
Od dziś kierowcy mogą naliczać opłaty za czas oczekiwania na pasażera. 123RF
Uber rozpoczął wprowadzanie zmian w aplikacji w oparciu o m. in. pomysły zgłoszone przez kierowców. Celem wprowadzanych zmian jest poprawa komfortu i satysfakcji użytkowników Ubera. Z nowych funkcjonalności może już korzystać część kierowców, przede wszystkim na rynku amerykańskim. W późniejszym okresie będą wdrażane również w innych krajach na całym świecie.

Wśród pierwszych zaprezentowanych zmian są m. in.:
 

Napiwki

Kierowcy jeżdżący z aplikacją Uber w Seattle, Minneapolis oraz Houston otrzymali możliwość przyjmowania napiwków za pośrednictwem aplikacji. Pasażerowie oraz klienci mogą w ten sposób wyrazić swoje zadowolenie po komfortowym przejeździe lub sprawnie zrealizowanej dostawie. Pieniądze z napiwków w całości trafiają na konto kierowcy, od tej kwoty nie są pobierane opłaty na rzecz Ubera. W kolejnych tygodniach funkcjonalność będzie rozszerzana na następne amerykańskie miasta.
 

Opłata za czekanie

Od dziś kierowcy mogą naliczać opłaty za czas oczekiwania na pasażera. Aplikacja zaczyna naliczanie opłaty minutowej po upływie 2 min. od momentu przyjazdu kierowcy na miejsce odbioru. Opłata za czekanie została wprowadzona w USA i testowo na innych rynkach (m. in. we Wrocławiu i w Krakowie).
 

Krótszy czas na anulowanie przejazdu

Skrócony został czas, w jakim pasażerowie mogą zrezygnować z przejazdu bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. Z dotychczasowych 5 minut został on zmniejszony do 2 minut.
 

Miejsca docelowe dla kierowców

Dwa razy dziennie kierowcy mogą ustawić swoje miejsce docelowe i akceptować przejazdy, które kończą się wyłącznie w jego pobliżu. Z funkcji mogą korzystać kierowcy wszyscy kierowcy w USA oraz na wybranych rynkach (m. in. w Polsce).

OBEJRZYJ WIDEO:
Co drugi Polak planuje w tym roku wyjechać na wakacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu