UOKiK otrzymał wniosek w sprawie dużego przejęcia w Polsce

Marek Knitter
Jak podaje UOKiK wniosek wpłynął 5 grudnia 2024 r., a sprawa jest w toku.
Jak podaje UOKiK wniosek wpłynął 5 grudnia 2024 r., a sprawa jest w toku. fot.123fr
Spółka cyber_Folks złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Shoper poprzez objęcie 49,9 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki przejmowanej.

Jak podaje UOKiK wniosek wpłynął 5 grudnia 2024 r., a sprawa jest w toku.

- Koncentracja będzie polegała na przejęciu przez cyber_Folks S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej jako: wnioskodawca) kontroli nad Shoper S.A. z siedzibą w Krakowie, poprzez objęcie 49,9 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki przejmowanej. Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego i stoi na czele grupy kapitałowej, która świadczy usługi przede wszystkim w dwóch segmentach: cyber_Folks - w ramach tego segmentu klienci wspierani są w efektywnym rozwijaniu obecności w internecie poprzez m.in. świadczenie usług hostingowych, sprzedaż i transfer domen, a także dostarczanie narzędzi do tworzenia, prowadzenia i rozwoju sklepów internetowych; Vercom - to oferowane w modelu SaaS usługi komunikacyjne, w tym m.in. narzędzia do komunikacji mailowej czy SMS-owej – podano we wniosku.

Pod koniec listopada br. cyber_Folks zawarł z Modhaus, K&K Fundacją Rodzinną, R&E Fundacją Rodzinną, KFF Holding SCSp oraz V4C Poland Plus Fund S.C.A. SICAV FIAR przedwstępną umowę kupna 14 039 145 akcji Shoper, stanowiących 49,9 proc. kapitału, a łączna cena sprzedaży akcji wynosić będzie 547,53 mln zł. cyber_Folks zobowiązał się do uzyskania zgody UOKiK na dokonanie koncentracji polegającej na przeprowadzeniu transakcji i nabyciu akcji w terminie do 7 lutego 2024 r. Zgodnie z umową, spółce przysługuje prawo do jednokrotnego wydłużenia tego terminu do 7 marca 2024 r. Przyrzeczone umowy sprzedaży akcji zostaną zawarte w terminie 5 dni roboczych od dnia uzyskania zgody antymonopolowej.

cyber_Folks (wcześniej R22) to grupa spółek technologicznych, koncentrująca się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2017 r.

Shoper to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy pod tą samą nazwą dla rynku e-commerce, sprzedawanej w modelu SaaS (software as a service). Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2021 r.

Źródło: UOKiK/isbnews

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu