UOKiK powiedział Tak. Szwajcarzy kupili zambrowski Dobroplast.

UOKiK powiedział Tak. Szwajcarzy kupili zambrowski Dobroplast.
UOKiK powiedział Tak. Szwajcarzy kupili zambrowski Dobroplast.
Transakcja została zamknięta 21 lutego 2013 roku.

Dobroplast z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim osiąga roczne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 300 mln złotych. Dzięki tej akwizycji AFG (Arbonia-Forster-Holding AG) awansuje na trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi. Strony nie ujawniły wartości transakcji.
Finalizując 21 lutego 2013 roku zakup Dobroplastu, polskiego producenta okien PCV, AFG robi ważny krok w rozwoju międzynarodowej działalności firmy. Kupno Dobroplastu znakomicie uzupełnia ofertę Działu Okien i Drzwi AFG, która dotychczas obejmowała marki EgoKiefer, Slovaktual i RWD Schlatter, produkowane w zakładach w Szwajcarii i na Słowacji. Polska jako lokalizacja produkcji daje AFG doskonałe możliwości ekspansji na wschód, zgodnie z przyjętą przez firmę strategią

Dzięki zakupowi polskiej firmy AFG może obecnie oferować pełen zakres produktów odpowiadających oczekiwaniom różnorodnych grup klientów na wszystkich głównych rynkach europejskich. Grupa umacnia w ten sposób swoją pozycję szczególnie w Niemczech oraz na rynkach Europy Wschodniej. Dla Dobroplastu wejście do Grupy AFG stanowi możliwość dalszego rozwoju eksportu. Dobroplast zyskuje także dostęp do zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych

   Zamknięcie transakcji stało się jednocześnie okazją do uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Dobroplastu w Lublinie, który został oddany do użytku jesienią 2012 roku. Główny zakład produkcyjny firmy znajduje się w Zambrowie, gdzie powstaje większość asortymentu okien, natomiast w Lublinie Dobroplast posiada linie do produkcji okien dachowych oraz stolarki aluminiowej.

Produkcja zakładu w Lublinie wzrasta i obecnie zatrudnia on około 100 pracowników.

Dobroplast
został założony dwanaście lat temu w Zambrowie w województwie podlaskim przez Renatę i Pawła Kaczyńskich i w krótkim czasie stał się wiodącym polskim producentem okien PCV pod względem sprzedaży na polskim rynku. Przychody firmy ze sprzedaży osiągają ponad 300 milionów złotych rocznie, a firma zatrudnia około 1 200 pracowników. Sprzedaż okien PCV stanowi obecnie około 90% przychodów firmy, a na pozostałą część przychodów składa się sprzedaż drzwi zewnętrznych PCV, okien dachowych PCV, okien aluminiowych oraz profili PCV wytłaczanych przez firmę w jej zakładach.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

f
finasteride
superb article . Will definitely copy it to my blog.Thanks.
g
get free books
Thank you for this valuable post. It changed my idea.
s
szampan
Ja się nie dziwię, że polskie firmy robiące okna są podkupowane. Jesteśmy obecnie potentatem w tej branży i to zarówno jeśli chodzi o producentów samych okien, jak i urządzeń do stolarki otworowej i szkła. Europa nam zadrości, bo jest czego, nie mamy godnej sobie konkurencji :)
c
ciekawy
pewnie malo placa i zapier.... jak nie wiem, tak ?
J
Janek Jan
Płacą grosze i każą zapiep......jak niewolnikowi. Chyba ze lubisz lizać du.....to i zarobisz albo masz rodzine w biużę.
G
Gość
Andy, a very interesting post thanks for writing it!
G
Gość
Thank you very much for that excellent article
t
txt
Noel, it is a great post thanks for writing it!
A
Aska2
Jak to jest, że obcokrajowcom opłaca się produkować okna boram a Polakom nie? Za chwilę każda polska firma będzie pod rządami obcokrajowców.
K
Krysia
Oczywiście, Szwajarzy teraz będą produkowac okna boram, a Polakom się to nie opłacało. W sumie Polakom nigdy się nic nie opłaca, dlatego większość naszych firm zwyczajnie upada.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu