Dobroplast z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim osiąga roczne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 300 mln złotych. Dzięki tej akwizycji AFG (Arbonia-Forster-Holding AG) awansuje na trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi. Strony nie ujawniły wartości transakcji.
Finalizując 21 lutego 2013 roku zakup Dobroplastu, polskiego producenta okien PCV, AFG robi ważny krok w rozwoju międzynarodowej działalności firmy. Kupno Dobroplastu znakomicie uzupełnia ofertę Działu Okien i Drzwi AFG, która dotychczas obejmowała marki EgoKiefer, Slovaktual i RWD Schlatter, produkowane w zakładach w Szwajcarii i na Słowacji. Polska jako lokalizacja produkcji daje AFG doskonałe możliwości ekspansji na wschód, zgodnie z przyjętą przez firmę strategią
Dzięki zakupowi polskiej firmy AFG może obecnie oferować pełen zakres produktów odpowiadających oczekiwaniom różnorodnych grup klientów na wszystkich głównych rynkach europejskich. Grupa umacnia w ten sposób swoją pozycję szczególnie w Niemczech oraz na rynkach Europy Wschodniej. Dla Dobroplastu wejście do Grupy AFG stanowi możliwość dalszego rozwoju eksportu. Dobroplast zyskuje także dostęp do zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych
Zamknięcie transakcji stało się jednocześnie okazją do uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Dobroplastu w Lublinie, który został oddany do użytku jesienią 2012 roku. Główny zakład produkcyjny firmy znajduje się w Zambrowie, gdzie powstaje większość asortymentu okien, natomiast w Lublinie Dobroplast posiada linie do produkcji okien dachowych oraz stolarki aluminiowej.
Produkcja zakładu w Lublinie wzrasta i obecnie zatrudnia on około 100 pracowników.
Dobroplast
został założony dwanaście lat temu w Zambrowie w województwie podlaskim przez Renatę i Pawła Kaczyńskich i w krótkim czasie stał się wiodącym polskim producentem okien PCV pod względem sprzedaży na polskim rynku. Przychody firmy ze sprzedaży osiągają ponad 300 milionów złotych rocznie, a firma zatrudnia około 1 200 pracowników. Sprzedaż okien PCV stanowi obecnie około 90% przychodów firmy, a na pozostałą część przychodów składa się sprzedaż drzwi zewnętrznych PCV, okien dachowych PCV, okien aluminiowych oraz profili PCV wytłaczanych przez firmę w jej zakładach.
