Fort Trail budowany jest od kilkunastu tygodni, ma być gotowy w czerwcu. Powstaje w okolicach stoku narciarskiego. Od górnej stacji wyciągu narciarskiego do ul. Sanockiej. Park Rowerowy Fort Trails w Przemyślu to projekt systemu jednokierunkowych, zróżnicowanych pod kątem trudności ścieżek rowerowych typu singletrack, które przeznaczone są dla rowerów górskich. Łączna długość ścieżek wyniesie ponad 5,5 km.
Pomysłodawcą projektu jest Waldemar Hryniszyn z Fundacji Azymut, propagator rekreacji rowerowej i współtwórca Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl. To jedna z najpopularniejszych imprez w Przemyślu, znana w całym kraju.
Fort Trail w ramach budżetu obywatelskiego Przemyśla
Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok. W głosowaniu projekt zdobył 1584 głosy, najwięcej w kategorii dużych projektów. Ma kosztować prawie pół mln złotych.
Projektantem i wykonawcą Fort Trails jest znana przemyślanom firma VeloProjekt i Szymon Tasz z X-TRAILS, odpowiedzialny m.in. za powstanie Bike Park Kluszkowce w województwie małopolskim.
- Inwestycja na pewno ucieszy zarówno wymagających rowerzystów, spragnionych adrenaliny, jak i amatorów. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wykorzystanie potencjału kolei linowej na przemyskim stoku także w lecie. Korzystający z tras rowerowych będą mogli z niej korzystać
- informuje Urząd Miejski w Przemyślu.
Z uwagi na niesprzyjającą pogodę przemyski stok narciarski wykorzystywany był tylko przez niewielką część roku przez narciarzy. Poza torem saneczkowym, wykorzystywanym głównie wiosną i latem, nie ma na nim żadnych atrakcji. Okazjonalnie uruchamiane były tylko przejazdy kolejką krzesełkową.
ZOBACZ TAKŻE:Palestyńskie kobiety walczą o prawo do swobodnej jazdy rowerem w miejscach publicznych. "Wciąż jest ona uznawana za coś niewłaściwego dla muzułmanek"