Większość Polaków (60,1 proc.) zmienia miejsce zatrudnienia, ponieważ chce zdobyć nowe umiejętności. Możliwość pozyskania dodatkowych kompetencji jest szczególnie ważna dla kandydatów wkraczających na rynek pracy oraz z mniejszym doświadczeniem – wśród respondentów między 18 a 29 r.ż. na ten aspekt wskazało aż 72 proc. ankietowanych- wynika z badania Confidence Index, przeprowadzonego w I kwartale 2019 r. przez firmę rekrutacyjną Michael Page.
– Młodszym kandydatom zdecydowanie bardziej zależy na tym, aby zebrać jak największe doświadczenie zawodowe, które pozwoli im zbudować silną pozycję na rynku. W grupie wiekowej 30-49 lat skłonność do zmiany pracy ze względu na potrzebę zdobycia nowych umiejętności wynosi 61 proc., a wśród 50-latków i starszych pracowników spada do 40 proc. - mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR.
Co ciekawe, tylko 43 proc. respondentów przyznało, że szukanie nowego pracodawcy podyktowane jest chęcią zarabiania większych pieniędzy. Przy czym, aspekt finansowy jest ważniejszy również dla młodszych kandydatów (57 proc. wskazań wśród respondentów w wieku 18-29 lat) niż ich bardziej doświadczonych kolegów (35 proc. wśród 50-latków i starszych).
Przeczytaj także:
- Użytkowanie wieczyste. Dlaczego mielibyśmy w tym roku płacić za użytkowanie wieczyste, którego nie ma
- Po 20 maja produkcja, sprzedaż i eksport wyrobów tytoniowych może być niemożliwa
- 60 Sekund Biznesu: Zapłaciłeś za użytkowanie wieczyste a grunt przekształcił się? Pieniądze trafią na poczet opłaty przekształceniowej