Jak podaje Polska Grupa Biogazowa najnowsza inwestycja przyniesie korzyści lokalnym rolnikom i przetwórcom, a także ochroni środowisko poprzez efektywne zagospodarowanie odpadów organicznych, przekształcając je w czystą energię. Dzięki procesowi kogeneracji biogazownia dostarcza energię, a także suszy drewno.
Jak podano w komunikacie w IV kwartale 2024 r. PGB planuje także otwarcie kolejnej biogazowni. Dzięki nowym instalacjom liczba eksploatowanych biogazowni Polskiej Grupy Biogazowej ma wzrosnąć do 20, a ich łączna moc wyniesie 21 MW.
- Celem jest kilkukrotne zwiększenie produkcji do roku 2030. Szybki rozwój sektora biogazu i biometanu uzależniony jest jednak w dużym stopniu od uwarunkowań prawnych i finansowych. Liczymy, że w najbliższych miesiącach wejdzie w życie zapowiadany system wsparcia dla instalacji biometanowych o mocy powyżej 1 MW. W naszej opinii bardziej efektywne jest wykorzystanie biogazu poprzez wytwarzanie biometanu i głównie w tym kierunku idą nasze plany inwestycyjne - powiedziała Sabine Dujacquier Zastępca dyrektora generalnego Polskiej Grupy Biogazowej.
Według niej obecnie, we wszystkich swoich biogazowniach PGB produkuje 0,4 TWh energii rocznie.
PGB specjalizuje się w skojarzonej produkcji ciepła i energii elektrycznej z biogazu w Polsce i zatrudnia ponad 170 osób. Jest częścią globalnej firmy TotalEnergies, największego producenta biometanu we Francji i lidera w produkcji biogazu na rynku europejskim.
Źródło: spółka/pap
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
Najem krótkoterminowy - czy zmienią się zasady?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?