Będą zmiany w rządzie, ale Beata Szydło nie ustąpi miejsca Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Kacper Rogacin AIP
Marek Szawdyn/Polska Press
W ciągu najbliższych kilkunastu dni dojdzie do zmian na stanowiskach szefów rerosortów w rządzie. Premier Beata Szydło uzgodniła to z Jarosławem Kaczyńskim. Fakt, iż to Beata Szydło ogłosi zmiany dowodzi, że - przynajmniej w najbliższym czasie - nie dojdzie do zmiany szefa rządu. W ostatnich dniach spekulowano, iż nieuchronne jest zastąpienie na tym stanowisku Beaty Szydło przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Ta decyzja została podjęta. Będą zmiany w rządzie - zapowiedziała premier Beata Szydło w TVN24. Szefowa rządu dodała, że decyzję omówiła z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Przeczytaj też: Beata Szydło dla „Polski”: Mamy z kim przegrać. Sami ze sobą

- To dobra okazja, żeby przeciąć pewne spekulacje, różnego rodzaju plotki, które nie służą ani Polsce, ani polskiemu rządowi, ani ministrom, którzy wykonują odpowiedzialną i ciężką pracą i ciągle stykają się gdzieś z tym, że będą zdymisjonowani. Trzeba powiedzieć raz, jak to będzie. Ta decyzja została podjęta. Będą zmiany w rządzie - mówiła Szydło.

- Tę decyzję oczywiście omawiam z prezesem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną. Zmiany nastąpią. W ciągu najbliższych kilkunastu dniach poinformuję o decyzjach, które podjęłam - dodała Beata Szydło.

Beata Szydło w rozmowie z TVN24 odniosła się też do wypowiedzi Zofii Romaszewskiej, która stwierdziła, że dobrze będzie, jeśli Jarosław Kaczyński zastąpi Szydło na stanowisku premiera.

- Zostałam wychowana w szacunku dla starszych osób. Życzę pani Zofii Romaszewskiej dużo zdrowia. Ja nie czuję się zmęczona - powiedziała szefowa Rady Ministrów.

Może Cię zainteresuje:

Sejm właśnie rozpoczął pracę nad ustawami, które wprowadzą dodatkowe opłaty za prąd oraz podwyższą opłaty za wodę i kanalizację.
Ile, jak, kiedy?

Zmienia sie prawo. Wynagrodzenie za pracę trafi na konto przelewem. Koniec wypłat w gotówce?

Branża budowlana wciąż ma problemy. Najpierw brak zamówien, a gdy już się pojawiają, to... słowem - z deszczu pod rynnę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu