Spis treści
Jak wyjaśnia spółka zmiana formy prawnej zostanie zakończona tak szybko, jak to możliwe, a przekształcenie pozwoli na wzmocnienie stabilności finansowej oraz otwarcie nowych możliwości działania.
- Jednocześnie przygotowujemy niezbędną dokumentację do uzyskania licencji bankowej na terenie Unii Europejskiej, co umożliwi nam wprowadzenie pełnej gamy usług bankowych. Uzyskanie licencji jest kluczowym elementem naszej strategii, która zapewni Wam, naszym Klientom, jeszcze większe bezpieczeństwo finansowe i dostęp do zaawansowanych produktów bankowych – czytamy w komunikacie.
Bezpieczeństwo środków klientów – Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Według spółki Cinkciarz.pl po uzyskaniu licencji bankowej, wszystkie środki klientów będą objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co zagwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ochrona ta będzie dodatkową gwarancją dla klientów korzystających z jej usług, że ich środki są w pełni zabezpieczone.
- Rozumiemy, że bieżąca sytuacja może budzić niepokój i frustrację, za co jeszcze raz z całego serca przepraszamy. Prosimy jednak o zachowanie spokoju i cierpliwości. Jesteśmy w pełni zaangażowani w przywrócenie normalnego funkcjonowania naszych usług – czytamy także.
W związku zaistniałą sytuację spółka prosi użytkowników o unikanie składania wniosków do sądów, ponieważ takie działania mogą dodatkowo utrudnić reorganizację i opóźnić powrót do pełnej operacyjności.
- Naszym celem jest jak najszybsze przywrócenie płynnej obsługi, ale potrzebujemy czasu, aby uporządkować wszystkie formalności i wdrożyć nowe procedury – podkreślono w materiale.
Jesteśmy zdeterminowani, aby przekształcenie Cinkciarz.pl oraz proces uzyskania licencji bankowej zakończyć w możliwie najkrótszym czasie. Wierzymy, że wzmocniona struktura organizacyjna i dostęp do nowych narzędzi bankowych pozwolą nam ponownie świadczyć usługi dla naszych Klientów w taki sposób, do jakiego byliście przyzwyczajeni.
Historia platformy wymiany walut z działaniami KNF w tle
Jak przypomina agencja PAP, w październiku Cinkciarz.pl i jego spółki zależne (Conotoxia sp. z o.o. i Conotoxia Ltd.) zapowiedziały pozwy przeciwko bankom: BPS, BOŚ, Credit Agricole, ING, Millenium, Getin Bank, mBank, Citibank i SGB. Kantor przekonuje, że banki te odmówiły mu dostępu do ich platform walutowych, przez co uniemożliwiły zawieranie transakcji wymiany walut z nimi i zarzuca im "zmowę bankową".
Na przełomie września i października KNF informowała, że prowadzi czynności po skargach klientów dotyczących realizacji usług wymiany walut przez kantor Cinkciarz.pl. UOKiK przekazał również, że otrzymał 13 skarg klientów dotyczących firmy. Użytkowników dotykać miały opóźnienia w realizacji wymiany walut i przekazów pieniężnych. Mieli być informowani o usterce, która powinna zostać naprawiona do końca października.
Na początku października KNF cofnęła zezwolenie na świadczenie usług płatniczych spółce Conotoxia działającej przez agentów Cinkciarz.pl i Cinkciarz.pl Marketing. Tłumaczono wówczas, że następstwem decyzji będzie m.in. wykreślenie spółki i jej agentów z rejestru dostawców usług płatniczych. Cinkciarz.pl informował, że podejmuje kroki prawne w celu jak najszybszego uchylenia decyzji Komisji.
Cinkciarz.pl na swojej stronie internetowej informuje, że jest firmą zarejestrowaną w Polsce i dostarcza usługę internetowej wymiany walut w trzech modelach transakcyjnych. Jest członkiem SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication).
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
