Co dalej z finansowaniem in vitro? „Nasz Dziennik” apeluje do prezydenta o zawetowanie ustawy

OPRAC.:
Andrzej Grochal
Andrzej Grochal
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Apelujmy do prezydenta, żeby zawetował ustawę o finansowaniu nieetycznej procedury in vitro z budżetu państwa – pisze we wtorek „Nasz Dziennik”, dołączając kartkę pocztową z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy. W piątkowym głosowaniu Senat opowiedział się za ustawą o finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.
Po piątkowym głosowaniu w Senacie ustawa o finansowaniu in vitro z budżetu państwa trafi do prezydenta
Po piątkowym głosowaniu w Senacie ustawa o finansowaniu in vitro z budżetu państwa trafi do prezydenta Fot. PAP/Paweł Supernak

Apel do prezydenta w sprawie in vitro

We wtorek do „Naszego Dziennika” załączono kartkę pocztową z apelem do Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał ustawy, która ma wprowadzić w Polsce finansowanie z budżetu państwa procedury in vitro. „Liczymy na to, że pan prezydent stanie po stronie życia” – czytamy w gazecie.

„Wysyłajmy kartki do Andrzeja Dudy z apelem o weto” – apeluje „Nasz Dziennik”. „Od decyzji prezydenta RP zależy finansowanie zabójczej procedury in vitro z budżetu państwa” – wskazuje.

500 mln zł na in vitro

„Projekt zakładający refundację in vitro z budżetu państwa jest obecnie w Senacie. Biorąc pod uwagę, kto ma w nim większość, nie ulega wątpliwości, że to właśnie od prezydenta Andrzeja Dudy zależy przyszłość ustawy. Jako obywatele mamy prawo oczekiwać, że głowa państwa nie zgodzi się na finansowanie z pieniędzy podatników procedury, która wiąże się z eliminacją, mrożeniem, selekcją istot ludzkich na najwcześniejszym etapie życia. (...) Piszmy do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem, aby wziął w obronę ludzkie życie” – zachęca gazeta.

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych został skierowany do Sejmu jako obywatelski. Zgodnie z uchwaloną ustawą minister zdrowia opracuje, wdroży, zrealizuje i sfinansuje program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności, obejmujący procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe. W ustawie określono, że minimalna wysokość pieniędzy przeznaczonych rocznie na in vitro to nie mniej niż 500 mln zł.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Co dalej z finansowaniem in vitro? „Nasz Dziennik” apeluje do prezydenta o zawetowanie ustawy - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu