Spis treści
Mamy stabilną sytuację finansową
- Konsekwentnie realizujemy ustalony Program Naprawczy i na bieżąco przedstawiamy jego efekty instytucjom finansującym. Zgodnie z harmonogramem podpisujemy porozumienia z bankami i tym samym mamy zapewnioną stabilną sytuację finansową. Z kolei pod koniec kwietnia podpisaliśmy z instytucjami finansującymi dokumenty, na mocy których instytucje zgodziły się na odstąpienie od stosowania wybranych warunków umów o finansowanie Grupy Azoty powiedział p.o. prezesa zarządu Grupy Azoty Andrzej Skolmowski, cytowany w komunikacie.
Jak przekazano, zawarcie aneksu do porozumienia z 2 lutego 2024 r. zapewnia dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach umów o finansowanie. Okres obowiązywania porozumienia został przedłużony do 30 czerwca tego roku. Jednocześnie, jak podkreślono, porozumienie, za zgodą instytucji finansujących, może podlegać dalszemu przedłużeniu.
Spółka wskazuje przy tym, że na bieżąco wypełnia wszystkie ustalenia w zakresie obsługi i spłaty zobowiązań wynikających z umów o finansowanie, "a dostępne limity tych umów zapewniają płynność oraz bezpieczeństwo finansowania Grupy Azoty i jej zobowiązań wobec dostawców oraz ciągłość działalności".
Instytucje finansujące Grupę Azoty
Aneks został podpisany z: Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim, Santander Bank Polska, Caixabank Oddział w Polsce, BNP Paribas Faktoring, ING Commercial Finance Polska, Pekao Faktoring, BNP Paribas Bankiem Polska, Santander Factoring i Banco Santander Oddział we Frankfurcie, a także z Europejskim Bankiem i Rozwoju oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.
Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych.
Źródło: Grupa Azoty
