Rola transportu kolejowego w dekarbonizacji logistyki
Transport intermodalny jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska metod przemieszczania ładunków na długich dystansach. W porównaniu z transportem drogowym pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 90 proc. Girteka dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, w 2023 r. zredukowała emisję CO2 o ponad 17 mln kg, wykorzystując transport kolejowy w realizacji dostaw na łącznym dystansie ponad 17 mln km. W 2024 r.
– Wciąż pracujemy nad udoskonaleniem naszych intermodalnych usług kolejowych i zaangażowaniem klientów, którzy wcześniej postrzegali ten środek transportu jako niekonwencjonalny lub mniej wiarygodny – wyjaśnia Larisa Senkevičienė, Intermodal Business Development Manager w Girtece.
Transport łączony
Girteka jako jedno z najlepszych a zarazem efektywnych rozwiązań wskazuje na łączenie przewozów kolejowych z drogowymi w oparciu o pojazdy zasilane alternatywnym paliwem HVO. Realizowane ramach programu Alternative Fuel Program, podkreślają zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój i innowacyjne podejście do transportu, a klientom pozwalają na znaczącą redukcję emisji z łańcuchów dostaw.

Firma chwali się, że przeniesienie ładunków z dróg na tory, jest skutecznym rozwiązaniem dla redukcji emisji i zwiększenia efektywności przewozów lądowych.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
