Credit Suisse zniknie. Pracownicy otrzymali niepokojącego maila
Dziennikarze amerykańskiej sieci telewizji Bloomberg dotarli do wewnętrznych komunikatów Credit Suisse. Bank wysłał swoim pracownikom najbliższe plany w związku z fuzją z innym szwajcarskim przedsiębiorstwem finansowym UBS. Do połączenia ma dojść do końca 2023 roku i do tego czasu bank będzie funkcjonował bez zmian.
- Rola naszych pracowników zostaje bez zmian. Jeśli zwolnienia okażą się konieczne, będziemy komunikować to zgodnie z obowiązującymi w danym kraju wytycznymi i praktykami - przekazało pracownikom szefostwo Credit Suisse.
Pracownicy pytają o pensje, które mają wpłynąć pod koniec marca
W wewnętrznym komunikacie pracownicy zostali również poinformowani o wynagrodzeniach za swoją pracę. Wyrażają swoje obawy, czy brak płynności finansowej firmy znacznie wpłynie na wynagrodzenia.
- Wypłacimy pensje i premie. Będziemy nadal przyznawać nagrody za wyniki w 2023 roku dla uprawnionych do tego osób. W wielu krajach zostały one już wypłacone i nie spodziewamy się żadnych zmian w pozostałych jurysdykcjach - przekazano pracownikom w firmie.
Czy dojdzie do zwolnienia ponad 5 tysięcy osób we Wrocławiu?
Credit Suisse nie informuje oficjalnie o zwolnieniach w swoich strukturach. W Polsce zatrudnia około 6100 pracowników, z czego przeważająca ich część (5150 osób) pracuje w wieżowcu Grunwaldzki Center przy placu Grunwaldzkim oraz w biurowcu przy ulicy Szczytnickiej we Wrocławiu.
Wrocławski oddział jest drugim co do wielkości w Europie i obsługuje od strony informatycznej klientów z Afryki, obu Ameryk oraz Azji w rejonie Oceanu Spokojnego. Czy nieco ponad 5 tysięcy osób straci wkrótce pracę?
- Niestety, ale nie możemy pozwolić sobie na żaden komentarz w tej sprawie. To zbyt wczesny etap, aby dysponować konkretnymi danymi - przekazał Will Bowen, przedstawiciel biura prasowego Credit Suisse na Europę.
Biuro prasowe odsyła nas do oficjalnego komunikatu wydanego 19 marca. UBS wyraził przekonanie, że "zatrudnienie kluczowego personelu Credit Suisse będzie kontynuowane".
Credit Suisse wejdzie w fuzję z UBS
Zamieszanie wokół Credit Suisse i UBS trwa od 15 marca. W ciągu jednego dnia wielu dużych inwestorów wycofała swoje środki, a w efekcie notowania banku na giełdzie spadły o około 30 procent. Szwajcarski bank centralny postanowił więc wyłożyć 50 miliardów franków na załatanie dziury budżetowej i zapewnić Credit Suisse płynność finansową.
Przekazana kwota spowodowała tylko chwilowy spokój, ponieważ 19 marca wieczorem prezydent Szwajcarii ogłosił porozumienie między Credit Suisse oraz UBS w sprawie fuzji lub też przejęcia banku z kwotą 6 miliardów dolarów USD.
- To nie są fake newsy. Te mieszkania naprawdę zostały tak urządzone. Efekt koszmarny
- Najpiękniejsza linia kolejowa w Polsce! Pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie [ZDJĘCIA]
- Dwa pokoje z ogródkiem za mniej niż 300 tys. Te mieszkania są na sprzedaż [OFERTY]
- Ponad 100 garaży na wrocławskich Popowicach do wyburzenia. Mieszkańcy protestują
- Gruntowny remont ulicy Ruskiej. To ma być perełka na Starym Mieście!
