Krótki czas realizacji transakcji
Wiele firm decyduje się na leasing, ponieważ taka forma finansowania wiąże się mniejszymi formalnościami niż kredyt, dzięki czemu całą transakcję można przeprowadzić znacznie szybciej. W praktyce bywa z tym różnie, dlatego warto zapytać firmę leasingową o czas trwania procedur. Ważne, aby firma ograniczała dokumentację do minimum i nie zwlekała z wydaniem decyzji o przyznaniu leasingu. Warto również sprawdzić, czy leasingodawca zapewnia szybkie wydanie samochodu po podpisaniu umowy. Jest to ważne szczególnie wówczas, gdy klient nie dysponuje innym samochodem lub gdy pojazd ma pełnić kluczową rolę w przedsiębiorstwie.
Bez sprawdzania BIK, KRD i innych rejestrów
Wielu przedsiębiorców musi wziąć kredyt na start, żeby kupić niezbędne wyposażenie, inni decydują się na kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości. Każda kolejna pożyczka obniża zdolność kredytową, a przecież właściciel firmy może mieć również prywatne zobowiązania (np. kredyt studencki). Co więcej, zaległości w spłacaniu rat kredytów czy jakiekolwiek inne długi (np. wobec urzędu skarbowego lub ZUS) mają negatywny wpływ na historię kredytową. Dlatego w takich sytuacjach warto zwrócić się do firmy, która udziela leasingu bez sprawdzania BIK, KRD i innych rejestrów. W tym przypadku leasingodawca podejmuje decyzję o udzieleniu leasingu niezależnie od tego, czy firma ma inne zobowiązania i czy spłaca je w terminie.
Leasingodawca z indywidualnym podejściem do klienta
Firmy różnią się profilem działalności, formą prowadzenia działalności, strukturą organizacyjną i wieloma innymi aspektami. Niektóre przynoszą zyski niemal od samego początku, inne dopiero poszukują swojego modelu biznesowego, ale mają perspektywę na ponadprzeciętne dochody. Dlatego ważne jest, aby leasingodawca miał indywidualne podejście do każdego klienta. Chodzi o to aby warunki współpracy (czyli np. wysokość rat, wysokość wkładu własnego, okres leasingu) były dopasowane do możliwości finansowych firmy. Dzięki temu leasing staje się bardziej dostępny dla tych osób, które z różnych względów mają problemy z pozyskaniem zewnętrznego źródła finansowania.
Leasingodawca dla każdego
Ze względu na bardziej elastyczne podejście do procedur leasing jest łatwiej dostępny niż kredyt, choć są pewne wyjątki. Problem z leasingiem mogą mieć zwłaszcza młode firmy, które istnieją krócej niż pół roku. W początkowym okresie biznes często bowiem generuje straty i nie ma pewności, że firma przetrwa i zacznie przynosić zyski. Leasing może być nieosiągalny również dla start-upów, obcokrajowców i osób wykonujących wolny zawód bez działalności gospodarczej. Można jednak znaleźć leasingodawcę, który oferuje leasing dla nowych firm (od pierwszego dnia istnienia) i podejmuje współpracę także w trudniejszych przypadkach. Przykładem takiej firmy jest Internetowy Fundusz Leasingowy S.A.
Którą firmę leasingową wybrać?
Osoby, które rozważają leasing operacyjny lub zwrotny, mogą skontaktować się z firmą leasingową Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. z siedzibą w Krakowie. Na stronie internetowej www.iflsa.pl można sprawdzić dostępne samochody oraz wysokość raty. Firma zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta, a przy tym współpracuje również ze start-upami oraz przedsiębiorstwami, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Leasingodawca nie wymaga skomplikowanych formalności i ogranicza czas realizacji transakcji do minimum. Co ważne, Internetowy Fundusz Leasingowy S.A nie bierze pod uwagę wpisów w BIK i KRD przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu finansowania.
W razie pytań dotyczących leasingu można skontaktować się w najwygodniejszy dla siebie sposób:
- przez e-mail: [email protected]
- telefonicznie: +48 123 120 456 lub +48 575 202 626 lub +48 576 099 394
- osobiście w biurze obsługi klienta: ul. Szlak 20/8, 31-153 Kraków