- Powszechne jest przekonanie, że niepełnosprawność wiąże się z niewielką przydatnością do pracy, a także poważnymi trudnościami architektonicznymi, formalnymi, organizacyjnymi czy prawnymi - mówi Anna Skupień, rzeczniczka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
- Na zwiększenie aktywności zawodowej takich osób nie wpływają niestety dodatkowe uprawnienia pracownicze - dodaje rzeczniczka organizacji. - Niewystarczające są, jak się okazuje, również formy wsparcia proponowane pracodawcom.
POPON już po raz ósmy wyłoni firmy, instytucje i osoby prywatne, angażujące się w rozwiązywanie problemów niepełnosprawnych, między innymi przez tworzenie nowych i coraz lepszej jakości miejsc pracy.
Zastanawiasz się, czy wziąć udział w konkursie?
Formularze zgłoszeniowe możesz pobrać ze strony internetowej www.lodolamacze.info.pl i przesłać do 31 lipca.
Kategorie konkursowe
• Zakład Pracy Chronionej - pracodawcy posiadający status zakładu pracy chronionej oraz zakłady aktywności zawodowej
• Otwarty Rynek Pracy - przedsiębiorcy otwartego rynku pracy, w tym również stowarzyszenia, fundacje prowadzące działalność gospodarczą i fundacje posiadające status przedsiębiorcy
• Pracodawca Nieprzedsiębiorca - niebędący przedsiębiorcami, w tym również stowarzyszenia, organizacje i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej
Kategorie dodatkowe
• Super Lodołamacz – dla najlepszego z najlepszych – dla przedsiębiorcy, instytucji, zakładu
• Lodołamacz Specjalny – dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych
Liczba firm, która wzięła udział w dotychczasowych edycjach Lodołamaczy
- 2006 r. - 201 pracodawców
- 2007 r. - 267 pracodawców
- 2008 r. - 342 pracodawców
- 2009 r. - 386 pracodawców
- 2010 r. - 369 pracodawców
- 2011 r. - 350 pracodawców
- 2012 r. - 330 pracodawców
Nad tegoroczną edycją konkursu „Lodołamacze” patronat objęła żona prezydenta Anna Komorowska. Wydarzenie wspiera też „Gazeta Pomorska”.
