Miliony na projekt przygranicznego odcinka S17 w okolicach Hrebennego. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu

Jakub Sarek
Jakub Sarek
GDDKiA Lublin
Ponad 3 mln zł jest gotowa wyłożyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na projekt blisko dwukilometrowego odcinka S17 w okolicach Hrebennego. W drugim przetargu na to zadanie wpłynęło sześć ofert.

Ta droga ma stanowić dojazd do planowanego terminala na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem. Chodzi o ok. dwukilometrowy przygraniczny fragment S17 w pobliżu Hrebennego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dowiedziała się właśnie, ile kosztować ją będzie sporządzenie dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia. I nie może być zadowolona. Powód? Żadna z sześciu złożonych ofert nie mieści się w zarezerwowanym na ten cel przez drogowców budżecie - 3,3 mln zł. Najwięcej za prace - 8,9 mln zł - chce otrzymać konsorcjum firm MRPB (lider), Mosty Kraków i MP Infra (partnerzy). Najmniej Sweco Polska - 4,497 mln zł. Na 4,5 mln zł swoje usługi wyceniło Multiconsult Polska. 6,223 mln zł wynosi wspólna oferta firm Arcadis i LENST. 6,93 mln zł - to z kolei propozycja Promost Consulting.

- To już drugie postępowanie, dotyczące wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej dla tego odcinka. Pierwsze zostało unieważnione ze względu na przekroczenie zakładanego przez nas budżetu - przypomina GDDKiA w komunikacie.

I dodaje:

- Po ocenie ofert złożonych w drugim postępowaniu podejmiemy decyzję, co do dalszych działań.

Do zadań wykonawcy należeć będzie przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, wraz z możliwymi wariantami przebiegu trasy, uzyskanie decyzji środowiskowej oraz opracowanie dokumentacji do przetargu w trybie Projektuj i buduj.

Planowany odcinek ma mieć dwa kilometry długości.

- Dwujezdniowa droga powstanie w nowym śladzie i przebiegać będzie od końca odcinka S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne, który o planowanego terminala odpraw samochodów ciężarowych Hrebenne – Rawa Ruska. Obiekt będzie realizowany w nowej lokalizacji, ok. 1 km na północ od istniejącego przejścia granicznego przez Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych - opisuje GDDKiA.

Jak tłumaczy GDDKiA, celem inwestycji jest zwiększenie płynności ruchu tirów w obrębie przejścia granicznego. Za jej sprawą mają też zniknąć zatory i kolejki pojazdów oczekujących na odprawę na granicy.

- Wpłynie to także na poprawę bezpieczeństwa i komfort podróżowania kierowców pojazdów osobowych - zapewnia GDDKiA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miliony na projekt przygranicznego odcinka S17 w okolicach Hrebennego. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu - Kurier Lubelski

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu