MON oraz firma Microsoft zacieśniają współpracę

Maciej Badowski
Opracowanie:
Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak–Kamysz weźmie udział w podpisaniu porozumienia o współpracy z firmą Microsoft.
Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak–Kamysz weźmie udział w podpisaniu porozumienia o współpracy z firmą Microsoft. Adam Jankowski/ Polska Press
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz firma Microsoft zacieśniają współpracę w zakresie nowoczesnych technologii. W poniedziałek w Warszawie odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia, które otworzy nowe możliwości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla sektora obronnego.

Nowa era współpracy

W poniedziałek, w Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, odbędzie się ważne wydarzenie dla polskiego sektora obronnego. Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak–Kamysz oraz pełnomocnik ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i wiceszef MON Cezary Tomczyk podpiszą porozumienie o współpracy z firmą Microsoft. Ze strony amerykańskiego giganta technologicznego obecny będzie prezes i wiceprzewodniczący zarządu Microsoft, Brad Smith.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.30, a tuż po podpisaniu dokumentów, o 16.35, przewidziano oświadczenia dla mediów. To wydarzenie jest kulminacją długoletniej współpracy między MON a Microsoftem, która teraz ma wejść na nowy poziom, obejmując bardziej zaawansowane technologie.

Technologie przyszłości w służbie obronności

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Microsoft planują rozszerzyć swoje działania w zakresie wykorzystania technologii przełomowych. Kluczowe obszary współpracy to przetwarzanie w chmurach obliczeniowych, sztuczna inteligencja oraz komputery kwantowe. Te zaawansowane technologie mogą znacząco wpłynąć na efektywność i bezpieczeństwo działań obronnych.

Współpraca ta ma na celu nie tylko wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, ale także rozwój działalności naukowo-edukacyjnej oraz badawczo-rozwojowej. Dzięki temu Polska może stać się liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, co jest kluczowe w obliczu rosnących zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Cyberbezpieczeństwo na pierwszym planie

Jednym z głównych celów porozumienia jest wzmocnienie cyberbezpieczeństwa. Współpraca z Microsoftem ma na celu nie tylko wdrażanie nowych technologii, ale także rozwijanie kompetencji w zakresie ochrony przed cyberatakami. To szczególnie ważne w kontekście rosnącej liczby zagrożeń w sieci, które mogą mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego.

"Firma Microsoft, jedna z największych technologicznych firm świata, wraz z MON wyrażają intencję współpracy, szczególnie w działalności naukowo-edukacyjnej, wdrożeniowej, badawczo-rozwojowej i opiniodawczej zwłaszcza w zakresie cyberbezpieczeństwa" - podało MON.

Nowe możliwości dla sektora obronnego

Podpisanie porozumienia z Microsoftem otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora obronnego. Dzięki współpracy z jednym z liderów technologicznych na świecie, MON będzie miało dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, które mogą znacząco poprawić efektywność działań obronnych.

Współpraca ta jest także szansą na rozwój polskiego sektora IT, który może czerpać z doświadczeń i wiedzy Microsoftu. To z kolei może przyczynić się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Podpisanie porozumienia o współpracy między MON a Microsoftem to ważny krok w kierunku modernizacji polskiego sektora obronnego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy komputery kwantowe, Polska może stać się liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Współpraca ta otwiera także nowe możliwości dla rozwoju polskiego sektora IT, co może przyczynić się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu