Kredyt #naStart pod lupą Polski 2050
Polska 2050 wyraźnie dystansuje się od pomysłu kredytu #naStart. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, będąc pytana o to, jak posłowie jej ugrupowania zagłosują w kwestii tego kredytu, przyznała, że „aktualna pozostaje deklaracja przewodniczącego Hołowni, że klub Polski 2050 będzie głosował przeciwko takiemu rozwiązaniu”.
To stanowisko podkreśla różnice wizji między Polski 2050 a innymi ugrupowaniami, zwłaszcza w kontekście polityki mieszkaniowej. Pełczyńska-Nałęcz wskazuje na fundamentalne różnice w podejściu do wsparcia mieszkalnictwa, podkreślając, że kwestia dopłat do kredytów nie znajduje się w programie ich partii.
Polityka mieszkaniowa a kredyt #naStart
Pełczyńska-Nałęcz podkreśla, że polityka mieszkaniowa jest kluczowym elementem dla Polski 2050. Minister wyraźnie wskazuje na różnice w podejściu do wsparcia budownictwa społecznego w porównaniu do kredytu #naStart.
– Polityka mieszkaniowa to jeden z najważniejszych obszarów wchodzących w skład DNA Polski 2050. Mówiliśmy to od zawsze. Negocjowałam z ramienia partii treść umowy koalicyjnej, tam jest napisane wprost o konieczności wsparcia budownictwa społecznego. Nie ma za to słowa o dopłatach do kredytów. To nie jest przypadek, to wyraz naszego podejścia do kwestii mieszkaniowej. I głośno o tym mówię, bo wierzę, że takie podejście w tej sprawie jest po prostu właściwe – tłumaczyła.
Pełczyńska-Nałęcz dodaje również, że strategia rozwoju kraju, nad którą pracuje jej ministerstwo, uwzględnia mieszkalnictwo jako kluczowy element.
Przyszłość kredytu #naStart
Na pytanie, czy projekt ustawy o kredycie #naStart trafi ostatecznie do laski marszałkowskiej, Pełczyńska-Nałęcz przyznała, że „dziś sytuację mamy jasną: są dwie formacje, które są przeciwne, i dwie, które — jak rozumiem — są za”.
Minister wskazuje tutaj na podział w koalicji rządzącej oraz na brak jednomyślności wśród partii co do przyszłości kredytu #naStart. Wskazuje to na trudności w osiągnięciu porozumienia w tej sprawie, a jednocześnie podkreśla konsekwencję Polski 2050 w obronie swoich wartości i priorytetów.
Podsumowując, Polska 2050 stoi na stanowisku, że wsparcie dla budownictwa społecznego powinno być priorytetem, a kredyt #naStart nie wpisuje się w tę strategię. Dalszy rozwój sytuacji pokaże, czy i jak ta różnica poglądów wpłynie na politykę mieszkaniową w Polsce.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
źródło: PAP
