Po ulicach Warszawy i miast regionu jeżdżą nawet niesprawne autobusy

Zbigniew Biskupski AIP
Marcin Obara / Polska Press
W trzech przypadkach stwierdzone usterki stanu technicznego były na tyle poważne, że pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. W niektórych sytuacjach usterki techniczne usuwane były na miejscu kontroli, przez wezwane pogotowie techniczne przewoźników. To wynik jednodniowych kontroli autobusów miejskich i podmiejskich, przeprowadzonych przez mazowieckich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

177 skontrolowanych pojazdów, 12 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i wydane 3 zakazy dalszej jazdy z powodu stwierdzonych poważnych usterek stanu technicznego – to wynik jednodniowych działań, ukierunkowanych na kontrole autobusów miejskich i podmiejskich, przeprowadzonych we wtorek (24 października 2017 r.) przez mazowieckich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Najwięcej kontroli przeprowadzili inspektorzy z Radomia – 65, Warszawy – 61 oraz Siedlec – 27.

10 dowodów rejestracyjnych zatrzymali inspektorzy z Radomia i po jednym dowodzie rejestracyjnym inspektorzy z Warszawy oraz Siedlec.

W trzech przypadkach stwierdzone usterki stanu technicznego były na tyle poważne, że pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. W niektórych sytuacjach usterki techniczne usuwane były na miejscu kontroli, przez wezwane pogotowie techniczne przewoźników.

Najczęściej mazowieccy inspektorzy ITD zatrzymywali dowody rejestracyjne autobusów miejskich i podmiejskich m.in. za wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelność układu pneumatycznego, uszkodzenia układu ABS, pęknięcie szyby czołowej oraz brak ważnych badań technicznych.

Mazowieccy inspektorzy ITD, w ramach codziennych zadań służbowych, regularnie kontrolują pojazdy komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Kolejne wzmożone kontrole planowane są niebawem. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów korzystających z pojazdów komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Może Cię zainteresuje:

Jeszcze długo jajka będą drożeć, a nawet będzie kłopot z ich zakupem. Dlaczego?

Sejm właśnie rozpoczął pracę nad ustawami, które wprowadzą dodatkowe opłaty za prąd oraz podwyższą opłaty za wodę i kanalizację. Ile, jak, kiedy?

Zmienia sie prawo. Wynagrodzenie za pracę trafi na konto przelewem. Koniec wypłat w gotówce?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu