Podpisane porozumienie jest kontynuacją starań SatRev o wejście na rynek giełdowy. Wcześniejszym krokiem było podpisanie w listopadzie 2024 r. listu intencyjnego, następnie firma pozyskała prawie 15 mln zł z nowej emisji akcji.
- To kolejny etap w naszej podróży na giełdę. Połączenie z ECL pozwala nam nie tylko zyskać dostęp do kapitału rynkowego, ale także zwiększyć naszą rozpoznawalność wśród inwestorów. Naszym celem jest stworzenie europejskiego lidera w dziedzinie satelitów i zaawansowanych systemów obserwacyjnych - powiedział Grzegorz Zwoliński, założyciel i prezes SatRev.
SatRev połączy się ze spółka już notowaną na rynku NewConenct
Celem "term sheet" jest ustalenie zasadniczych warunków połączenia spółki z SatRev w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1 k.s.h., tj. przez przeniesienie całego majątku SatRev na ECL w zamian za akcje, które spółka wyda akcjonariuszom SatRev (połączenie przez przejęcie).
Strony deklarują uzgodnienie planu połączenia, którego podpisanie będzie kolejnym etapem procesu, w terminie do 30 września 2025 r. Po fuzji działalność połączonych podmiotów będzie prowadzona pod nazwą SatRev S.A. W realizacji giełdowych planów aktywnie wspiera spółkę JRH ASI, inwestor SatRev, dostarczając niezbędne zasoby finansowe oraz strategiczne wsparcie, co umożliwia SatRev realizację ambitnych planów rozwoju.
- Bardzo kibicujemy rozwojowi technologii i nowym przełomowym projektom, które realizuje SatRev, a także jej drodze na giełdę. Myślę, że na warszawskim parkiecie brakuje tak aktywnej i innowacyjnej firmy. Polski sektor kosmiczny dużo zyska na obecności SatRev na NewConnect – deklaruje January Ciszewski, główny akcjonariusz i prezes JRH ASI.
Spółka z sukcesem umieściła na orbicie satelitę na początku roku
Ostatnie osiągnięcia SatRev potwierdzają dynamiczny rozwój firmy. Na początku 2025 roku spółka z sukcesem umieściła na orbicie satelitę opartego na zaawansowanej platformie Raccoon. Misja ta, przeprowadzona we współpracy z globalnymi liderami branży, podkreśla zdolność SatRev do realizacji skomplikowanych projektów kosmicznych na najwyższym poziomie.
Ponadto, SatRev współpracuje z wieloma podmiotami z całego świata, takimi jak polski KOWR, rządy Australii, Sułtanatu Omanu czy południowokoreańska spółka TelePIX rozwijając innowacyjne technologie dla przemysłu kosmicznego. Firma jest także zaangażowana w projekty Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), w tym w ramach projektu SKAISEN, gdzie rozwija zaawansowane technologie AI dla przetwarzania obrazów z kosmosu.
W listopadzie 2024 roku SatRev, wraz z REAKTO i REAKTO Drone Services, przy wsparciu JRH ASI oraz AMM Global, ogłosiły plan utworzenia holdingu o wartości przekraczającej miliard złotych. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja technologii satelitarnych i dronowych, oferując kompleksowe systemy obserwacyjne dla klientów rządowych i komercyjnych na całym świecie. Obecnie toczą się intensywne prace nad realizacją tego wspólnego projektu.
Satelity SatRev mogą być wykorzystywane do rozwiązywania problemów związanych z wykorzystaniem i optymalizacją zasobów w szerokim zakresie zastosowań, takich jak rolnictwo precyzyjne, ocena zasobów energetycznych, monitorowanie infrastruktury transportowej i krytycznej.
SatRev prowadzi zaawansowane rozmowy z agencjami kosmicznymi i rządami na wszystkich głównych rynkach docelowych (np. USA, Australia, Wielka Brytania, Unia Europejska, Bliski Wschód).
SatRev to polska firma sektora kosmicznego założona w 2016 roku, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i eksploatacji satelitów, a także dostarczaniu rozwiązań do analizy danych. SatRev jest krajowym integratorem pełnego łańcucha wszystkich komponentów do budowy satelitów klasy nano i mikro. Do tej pory SatRev wyniosła na orbitę Ziemi 12 satelitów.
