- Przed SatRev stoją wielkie wyzwania i możliwości - jednym z nich jest wejście na rynek NewConnect, mamy w tym celu podpisany list intencyjny ze spółką ECL - powiedział Grzegorz Zwoliński, założyciel i prezes SatRev.
Plany spółki obejmują dalszą współpracę z rządem Sułtanatu Omanu oraz zwiększenie zaangażowania na Bliskim Wschodzie. Oprócz satelity dla tego kraju realizowany jest również projekt budowy stacji naziemnej na terytorium Omanu.
- Kontynuowany jest także udział w projektach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz misja dla klienta z Korei Południowej, zakładająca opracowanie i wyniesienie 10 kilogramowego satelity obserwacyjnego o wielości 6U. Trwa realizacja podpisanego w 2023 r. kontraktu z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na dostawę zdjęć satelitarnych ponad 96 tys. km2 powierzchni Polski, na łączną kwotę 42 mln zł. SatRev skupia się na rozwoju sektora kosmicznego, co pozwoli na dalszą ekspansję oraz umocnienie pozycji jako globalnego lidera w dostarczaniu suwerennych rozwiązań kosmicznych - podano w materiale.
Nie jest tajemnicą, że podobnie jak inne spółki z tej branży działających w Polsce zamierza kontynuować udział w projektach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz misja dla klienta z Korei Południowej, zakładająca opracowanie i wyniesienie 10 kilogramowego satelity obserwacyjnego.
Jak podano w komunikacie trwa realizacja podpisanego w 2023 r. kontraktu z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na dostawę zdjęć satelitarnych ponad 96 tys. km2 powierzchni Polski, na łączną kwotę 42 mln zł.
SatRev to polska firma sektora kosmicznego założona w 2016 roku, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i eksploatacji satelitów, a także dostarczaniu rozwiązań do analizy danych. SatRev jest krajowym integratorem pełnego łańcucha wszystkich komponentów do budowy satelitów klasy nano i mikro. Do tej pory SatRev wyniosła na orbitę Ziemi 11 satelitów.
Źródło: pap/isbnews

Biznes