- Po tak udanym początku roku pojawia się pytanie, czy polskie indeksy mają jeszcze przestrzeń do dalszych wzrostów. W naszej ocenie - zdecydowanie tak. Perspektywa zakończenia wojny na Ukrainie, zmiana podejścia w Europie co do wydatków na zbrojenia oraz ograniczenia w zielonym ładzie, które mają wspomóc przemysł starego kontynentu wpływają na pozytywny sentyment do naszego regionu - napisał Łukasz Siwek w comiesięcznej analizie Towarzystwa.
Jego zdaniem płynące do polski pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i dobra sytuacja konsumenta przekładać się powinna na dalszy wzrost wyników notowanych spółek. Dodając do tego atrakcyjne poziomy wycen i oczekiwane najwyższe w historii dywidendy, nadal pozostajemy optymistycznie nastawieni co do polskiego rynku akcji.
Łukasz Siwek przypomniał, że indeks WIG20 zakończył luty solidnym wzrostem o 5,99 proc. Uwzględniając umocnienie polskiego złotego w ujęciu dolarowym, wynik ten to 7,04 proc., co uplasowało WIG20 na 8 miejscu wśród 92 głównych indeksów na świecie, grupowanych przez Bloomberga. W horyzoncie od początku roku wynik ten sięgnął 20,92 proc. w USD (17,68 proc. w zł), co daje polskim blue chipom trzecią lokatę na świecie.
W zestawieniu miesięcznym nieco gorzej wypadli przedstawiciele segmentu małych i średnich spółek, co potwierdza tezę o zwiększonym zainteresowaniu naszym rynkiem przez inwestorów zagranicznych.
Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.
Źródło: ISBnews
