Ranking kont osobistych — w jakim banku najlepiej założyć konto?

Łukasz Grochulski
Przeczytaj najnowszy ranking kont osobistych i dowiedz się, które instytucje finansowe oferują najlepsze warunki. W zestawieniu znalazły się konta m.in. mBank, Millennium czy Pekao. Ranking oprócz cech najlepszych kont uwzględnia aktualne promocje i oferty specjalne. Przekonaj się, kto zdobył złoto!

Konto Przekorzystne w Pekao — najlepsze konto osobiste

Pierwsze miejsce w rankingu kont osobistych zajmuje Bank Pekao z Kontem Przekorzystnym online. Oferta obejmuje darmowe prowadzenie rachunku oraz bezpłatne korzystanie z karty debetowej przy zapewnieniu co miesiąc wpływów na kwotę min. 500 zł i wykonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Jeśli nie spełnimy tego warunku, koszt wynosi 4 zł miesięcznie.

W ramach Konta Przekorzystnego nie zapłacimy ponadto za przewalutowanie przy korzystaniu z kart Mastercard Debit FX oraz Visa Debit FX. Dodatkowo wypłaty debetówką w bankomatach za granicą mogą być zwolnione z prowizji, jeśli spełnimy warunki takie same, jak te zwalniające z płatności miesięcznej za korzystanie z niej. W innym wypadku koszt takiej operacji wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Bank oferuje także darmowy Pakiet Komfort przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia rachunku, który zawiera ubezpieczenie i umożliwia wykonywanie przelewów ekspresowych. Konto Przekorzystne to także możliwość korzystania z cashbacku, a także czasowa promocja, ważna do 9.01.2023 roku. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie konta oszczędnościowego, możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości aż 8% w skali roku do 200 000 zł przez 183 dni od zawarcia umowy. To jednak nie wszystko, ponieważ Pekao przypomina o programie poleceń, w ramach którego możemy zyskać do 1 500 zł.

Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Srebrny medal w tym rankingu kont osobistych otrzymuje Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska. Prowadzenie rachunku i karta do konta mogą być całkowicie darmowe, jeśli zapewnimy comiesięczne wpływy na kwotę minimum 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną płatność kartą lub BLIK-iem. W innym wypadku opłaty wynoszą kolejno 6 zł i 8 zł miesięcznie.

Santander zapewnia ponadto darmowe przelewy natychmiastowe, polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Nic nie kosztują także wypłaty z bankomatów banku, a także wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów na terenie Polski (jeśli zrobimy to kartą, zapłacimy jednorazowo 5 zł lub 7 miesięcznie w ramach wykupionego pakietu, bez względu na liczbę wypłat).

Santander przygotował ponadto promocje, takie jak m.in. 300 zł premii z kontem, kartą debetową i wykupioną usługą Santander internet/mobile lub 100 zł na platformie SODEXO czy korzystne oprocentowanie w wysokości 6,25% na lokacie mobilnej. Dodatkowo możemy zyskać rocznie do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków z konta (1%/do 25 zł miesięcznie).

eKonto w mBank

Trzecie miejsce na podium zajmuje mBank z ofertą promocyjną eKonta. W ramach bonusu można uzyskać nawet 450 zł: 150 zł za otwarcie konta przy użyciu aplikacji mobilnej, do 200 zł za aktywność na rachunku oraz dodatkowe 100 zł za otwarcie konta dla dziecka. Żeby otrzymać maksymalną nagrodę, należy spełnić też dodatkowe warunki, czyli zapewnić jednorazowy wpływ min. 1 000 zł w ciągu 7 dni kalendarzowych od otwarcia konta oraz min. 8 transakcji kartą, telefonem i/lub BLIK-iem w miesiącu otwarcia konta i/lub kolejnym.

Otwarcie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe. Nic nie płacimy także za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce od 100 (poniżej koszt operacji wynosi 2,50 zł), wypłaty z bankomatów za granicą oraz kartę, przy spełnieniu warunku łącznej kwoty transakcji w wysokości 350 zł miesięcznie. W ramach eKonta w mBanku otrzymujemy również darmowe przelewy standardowe oraz SEPA zlecone samodzielnie, jak i transakcje BLIKIEM czy cashback. Internetowy przelew ekspresowy to z kolei koszt jedynie 5 zł.

Konto osobiste Millennium 360°

Tuż za podium uplasowało się konto Millennium 360°. W ramach oferty banku otrzymujemy darmowe prowadzenie konta, bezpłatne przelewy krajowe w PLN przez internet, transakcje BLIK na telefon oraz wypłaty gotówki z bankomatów Millennium. Dodatkowo z aplikacją mamy szansę korzystać z nawet 25% zwrotu za zakupy w niemal 800 sklepach internetowych.

Jeśli chodzi o kartę debetową do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą – one także mogą być darmowe. Warunkiem jest dokonanie min. 5 płatności kartą w miesiącu lub tylko jeden raz, jeśli mamy mniej niż 26 lat. Karty debetowe do konta (Visa lub Mastercard) mają funkcję wielowalutową. Przewalutowanie nie zostanie obciążone marżą banku, jeśli zmieścimy się w limicie do 1 000 zł miesięcznie. Powyżej niego Millennium potrąci 2% chyba, że wykupimy Pakiet Walutowy, który kosztuje 9,90 zł/tydzień.

Dodatkowe możliwości dla osób posiadających konto Millennium 360° to m.in. opcja otwarcia darmowego konta Oszczędnościowego Profit, skorzystania z ubezpieczenia czy programu poleceń z nagrodami o łącznej wartości 1 000 zł.

Proste konto osobiste w Nest Bank

Innym kontem wartym uwagi rachunkiem jest darmowe Nest Konto. W jego ramach otrzymujemy bezpłatne krajowe przelewy internetowe Elixir, wpłaty i wypłaty BLIK-iem z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet na terenie Polski. Darmowe są także internetowe przelewy europejskie SEPA. A to wszystko bez konieczności spełniania określonych warunków. Jeśli wypłacamy pieniądze z bankomatu za granicą lub sieci innej niż Euronet w RP, koszt operacji wyniesie 6 zł. Nest Bank umożliwia wykonywanie przelewów natychmiastowych, które kosztują konkurencyjne 4 zł.

Dodatkowo w ramach Nest Konta istnieje możliwość skorzystania z nawet do 8% na lokacie witaj oraz do 6% na koncie oszczędnościowym. Co więcej, bezpłatnie wydawana do rachunku karta Visa umożliwia płacenie zegarkiem (Garmin lub Fitbit) oraz telefonem. Dla żądnych premii i bonusów Nest Bank przygotował program poleceń, w ramach którego możemy otrzymać nawet 2 000 zł.

Credit Agricole — Konto Dla Ciebie

Ostatnią pozycję w rankingu najlepszych kont osobistych zajmuje Konto Dla Ciebie w Credit Agricole. Karta wielowalutowa, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz prowadzenie konta mogą być darmowe pod warunkiem zapewnienia wpływów na kwotę minimum 1 000 zł i wykonania przynajmniej 1 płatności kartą (także przez m.in. Google Pay, Apple Pay, BLIK) miesięcznie. W innym wypadku zapłacimy 9 zł za konto oraz 9 zł za kartę. Jeśli chodzi o wypłatę z bankomatów innych niż CA, przy braku spełnionych warunków koszt jednej operacji to 7 zł.

Credit Agricole umożliwia korzystanie z płatnych abonamentów**, np. „Wypłaty z bankomatów na całym świecie” za 7 zł miesięcznie lub nielimitowanych przelewów ekspresowych w tej samej cenie. Choć możliwe jest podpięcie rachunku walutowego w EUR, USD czy GBP, jego prowadzenie kosztuje 4 zł za miesiąc.

Dla właścicieli Konta Dla Ciebie bank przygotował mobilną lokatę z oprocentowaniem do 8% oraz 3 miesiące darmowego ubezpieczenia, w ramach którego mamy dostęp m.in. do pakietu assistance i specjalistów z różnych branż. Korzystanie z tych udogodnień jest dobrowolne.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu