Spółka LPP nie zgadza się z zarzutami KNF i podaje własne argumenty

Marek Knitter
LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay i jest notowane w indeksie WIG20 na GPW w Warszawie
LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay i jest notowane w indeksie WIG20 na GPW w Warszawie Szymon Starnawski /Polska Press
LPP opublikowała stanowisko w sprawie postępowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z podejrzeniem niewykonania obowiązku informacyjnego przez spółkę, w którym wyjaśnia, że o transakcji sprzedaży aktywów w Rosji poinformowała 19 maja 2022 r., czyli w dniu podjęcia ostatecznej decyzji.

Spis treści

W tym samym stanowisku przesłanym Strefie Biznesu, spółka LPP zarządzająca takimi markami modowymi jak Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, podało, że inwestorzy na rynku giełdowym zostali poinformowani o takim zamiarze jeszcze wcześniej, to znaczy w opublikowanym raporcie spółki 28 kwietnia 2022 r. Jednocześnie spółka podkreśliła, że podjęcie przez KNF postępowania nie jest związane z raportem Hindenburg Research i nie potwierdza zarzutów Hindenburg Research. 

Zarzuty KNF wystosowane w kierunku LPP

KNF poinformowała wczoraj późnym popołudniem, że wszczęła postępowanie administracyjne dotyczące nałożenia kary pieniężnej na LPP w związku z podejrzeniem niewykonania przez spółkę obowiązku poprzez brak niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej o – ustalonych przez strony negocjacji, zakończonych 10 maja 2022 roku – kluczowych warunkach i strukturze transakcji sprzedaży przez spółkę 100 proc. udziałów spółki RE Trading OOO.

Argumenty największej spółki odzieżowej w Polsce

W związku z postępowaniem podjętym przez Komisję Nadzoru Finansowego w sprawie podejrzenia niewykonania obowiązku polegającego na braku niezwłocznego podania do wiadomości publicznej informacji poufnej, informujemy, że w dniach 8-10 maja 2022 r. trwały negocjacje pomiędzy spółką a inwestorem, w trakcie których ustalane były warunki potencjalnej transakcji. Szczegółowa treść umowy sporządzana była w kolejnych dniach. Decyzja o dokonaniu transakcji została podjęta 19 maja 2022 r., w oparciu o projekt umowy, uwzględniający szczegółowe warunki sprzedaży. O tym fakcie spółka poinformowała tego samego dnia, raportem bieżącym nr 19/2022 – czytamy w oświadczeniu spółki.

Spółka o możliwości takiej transakcji informowała rynek również wcześniej.

Dla potrzeb komunikacji o zamiarze wyjścia LPP SA z Rosji istotny pozostaje również raport bieżący nr 17/2022 z dnia 28 kwietnia 2022 r., w którym Spółka poinformowała o wyjściu z Rosji. Oznacza to, że uczestnicy rynku o zamiarze zbycia przez Emitenta aktywów rosyjskich wiedzieli już od 28 kwietnia 2022 r. – dodaje w stanowisku LPP.

LPP podkreśla także, że pozostaje do dyspozycji KNF, „gdyby tylko pojawiła się potrzeba udzielenia dalszych wyjaśnień czy rozwiania wątpliwości”.

Sprawa nie jest związana z raportem Hindenburga

Podkreślamy także, że podjęcie przez Komisję Nadzoru Finansowego postępowania w powyższej sprawie w żadnym stopniu nie jest związane z raportem Hindenburg Research i nie potwierdza zarzutów Hindenburg Research – czytamy także.

Obecnie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie toczy się postępowanie w sprawie podejrzenia manipulacji kursem akcji LPP w związku z publikacją raportu Hindenburga, w którym spółka ma status pokrzywdzonej.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Od 2001 roku spółka jest notowana na GPW w Warszawie i wchodzi w skład indeksu WIG20.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu