START.UP.PRESS: poznaj ośmiu laureatów. WELL DONE czy aplikacja wspierająca rodzica

Zbigniew Biskupski AIP
WELL DONE APP
Smart55, WoshWosh i Wavy zwyciężyły w konkursie start.up.press organizowanym przez Grupę Polska Press. Laureatów poznaliśmy 4 czerwca podczas gali finałowej na Polishopa Design Thinking Conference w Bydgoszczy. Aukcja Pracy, Well Done, Yummy!, Webwawe oraz Vitame to pozostali Finaliści. W cyklu ośmiu artykułów przedstawiamy kolejno najlepsze spółki starupowe 2018. W gronie finalistów znalazła się WELL DONE APP, która przygotowała aplikację wspierającą rodziców w wychowywaniu dzieci.

WELL DONE to aplikacja skierowana przede wszystkim do rodziców i ich pociech od 7 do 18 lat, jak również współlokatorów (patrz studentów) oraz małżonków i partnerów.

Aplikacja umożliwia wspólne ustalenie zakresu obowiązków, które będą należały do członka rodziny. Każdy obowiązek jest punktowany, np. wyniesienie śmieci 1 punkt, posprzątanie łazienki 5 punktów (punktacja będzie mogła być dowolnie modyfikowana). Uzbieranie odpowiedniej ilości punktów jest nagradzane. Nagrodą będą mogły być rzeczy materialne (np. 500 punktów klawiatura gamingowa) i niematerialne (np. 200 punktów rodzinny wypad na rowery).

Zbieranie punktów wprowadza element gry w rywalizacji, który tak bardzo kochają nastolatkowie i młodzi ludzie. Zdobycie odpowiedniej puli punktów na nagrodę będzie bardzo motywujące do osiągnięcia celu.

W aplikacji będą dostępne statystyki, które dodatkowo będą motywowały do działania.

Aplikację będzie można pobrać za darmo w celu przetestowania funkcjonalności, na około tydzień - wtedy też będą aktywne pojawiające się reklamy. Po tym okresie użytkownik będzie mógł wykupić pełną wersję aplikacji lub korzystać z niej na zasadzie comiesięcznych subskrypcji

.

Aplikacja WELL DONE, posiada sporo unikalnych rozwiązań, których nie sposób znaleźć u konkurencji. Zdecydowanym plusem naszego rozwiązania jest interakcja pomiędzy członkami rodziny, np. w postaci chatu rodzinnego. Dzieci mogą proponować własne obowiązki, mogą również proponować „nagrody” za uzyskanie odpowiedniej ilości punktów. Bardzo istotnym jest fakt iż po ukończonym obowiązku dziecko będzie dostawało zwrotny komunikat w postaci tekstu pozytywnie go motywującego. TOP 100 najpopularniejszych obowiązków, nagród. Statystyki o użytkownikach w okolicy zamieszkania. Przejrzysty podział kategorii obowiązków ze względu na wiek, rodzaj oraz priorytet. Obowiązki z terminem wykonania do dnia lub do godziny. Terminarz, w postaci kalendarza, z powiadomieniami. Timeline z obowiązkami cyklicznymi. Połączenie ze sklepami internetowymi w których można automatycznie zakupić obiecaną nagrodę. Aplikacja rozwiązuje również kwestie obowiązków dla rodziców (np. odwiezienie dziecka na trening)

W finale konkursy znaleźli się głównie dlatego, że spośród licznych startupów, z różnych branż, im przyświeca autentyczny i szczytny cel. Nie są nastawieni tylko i wyłącznie na zysk, ale chcą pomóc rodzinom, nastolatkom, studentom ułatwiając im życie, pozbawiając wielu ludzi stresu i dając szansę na lepszą organizację czasu oraz własnych obowiązków.

- Well Done zostało zaproszone do finału konkursu smart.up.press co wzbudziło w nas wielkie podekscytowanie i nie ukrywajmy nadzieje na zajęcie podium - mówi Artur Lutyński z WELL DONE APP. - No cóż, podium okazało się nie dla nas, ale i tak czujemy się zwycięzcami, a wszystko za sprawą formuły i atmosfery w jakiej cały konkurs był zorganizowany.

Po pierwsze finał miał miejsce podczas Polishopa w Bydgoszczy o którym słyszeliśmy wiele dobrego. Po drugie miałem okazję poznać wielu wspaniałych ludzi wśród mentorów oraz pośród konkurencyjnych startupów, które startowały w konkursie. Takie znajomości, wiedza oraz wskazówki na przyszłość zdobyte podczas rozmów są wartościami o najwyższej wadze. Po trzecie Piotr Bucki, wciąż jestem pod silnym wrażeniem jak przez dwie godziny można przekazać tak wiele cennych uwag - zero bełkotu, same konkrety, chodzący talent. Po czwarte samo wystąpienie na scenie przed liczną publiką dało solidną lekcję na przyszłość w jaki sposób się przygotowywać i jakich błędów nie popełniać, oraz jak sobie radzić ze stresem, który pojawia się z nienacka. Podsumowując, w przyszłym roku z pewnością zgłosimy WELL DONE ponownie, to chyba najlepsza rekomendacja, że konkurs smart.up.press był świetnie przygotowany.

Co dalej?

Artur Lutyński : - Obecnie WELL DONE przygotowuje się do betatestów aplikacji, równolegle rozpoczęliśmy kampanie crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl. Niniejszym zachęcamy wszystkich do wspierania naszej akcji.
Warto dodać w tym miejscu, że szukamy inwestora.
Pod koniec lata powinniśmy wystartować ze sprzedażą aplikacji na app store i sklepie play.

O konkursie

start.up.press to konkurs na najlepszy startup lub pomysł na biznes. To forum wiedzy, inspiracji i networkingu. Celem projektu jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców i ich startupów wykorzystujących nowe technologie i media. Organizatorami konkursu są Polska Press Grupa oraz serwis strefabiznesu.pl.
Konkurs start.up.press skierowany jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą startupy oraz do osób, które myślą o wystartowaniu z własną firmą. Polska Press, organizator konkursu, chce wspierać przedsiębiorczość i młode, polskie biznesy przekazując im wiedzę i narzędzia niezbędne do założenia i funkcjonowania własnej firmy.
Zdobywca I miejsca otrzymał nagrodę w postaci kampanii medialnej w mediach Polska Press Grupy o wartości 70.000 zł netto, II miejsca - 50 tys. zł, III miejsca - 30 tys. zł. Dodatkowo finaliści otrzymali: wsparcie mentorskie ekspertów z Polska Press, usługę doradztwa od SpeedUp Venture Capital Group oraz usługę doradztwa w zakresie planowania kampanii.

Poznaj wszystkich zwycięzców, klikając w tekst

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu