Tanie pomysły na zimowe rozrywki. Można je wykorzystać w czasie przerwy świąteczno-noworocznej

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Przyglądamy się, z jakich atrakcji można korzystać w czasie świąteczno-noworocznym.
Przyglądamy się, z jakich atrakcji można korzystać w czasie świąteczno-noworocznym. unsplash
Po świętach mamy więcej wolnego czasu i możliwość skorzystania z zimowych atrakcji i rozrywek na przerwę świąteczno-noworoczną. Co zrobić w czasie przerwy po świętach? Niektóre z nich to atrakcje rodzinne, z których możemy skorzystać już po 25 grudnia. Jak spędzić czas po świętach? Można pójść do centrum rozrywki i spędzić ten czas z przyjaciółmi na szalonej zabawie.

Boże Narodzenie i święta to rodzinny czas. Co można robić, gdy ten się już skończy? Na przerwę świąteczną wiele osób bierze z pracy wolne, by przedłużyć świętowanie o dodatkowe dni wolne. W tym czasie dzieci nie idą do szkoły.

Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych. A to oznacza, że dzieci po raz ostatni pójdą do szkoły w piątek przed wigilią, a wrócą do niej – we wtorek po 1 stycznia.

W pracy mamy nieco inaczej. Żeby mieć więcej wolnego trzeba wziąć urlop. Niektórzy z nas mają jeszcze do odbioru dzień wolny za 11 listopada, który wypadł w tym rok w sobotę. W najbliższym czasie podobna sytuacja będzie mieć miejsce 6 stycznia. Ten dzień również trafi się nam w sobotę.

W lecie można chodzić do parków wodnych, na basen, pływać kajakami, grać w gry zespołowe na dworze. To także badminton, piłka nożna, można pójść nad rzekę… Z tych atrakcji nie skorzystamy w zimie.

Święta i po świętach. Jakie są atrakcje, z których można skorzystać w przerwie świątecznej?

W czasie zimy możemy korzystać z dwóch rodzajów atrakcji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Pierwsze z nich to te, które są całoroczne. Mogą to być np.

  • muzea,
  • teatry,
  • paintball laserowy,
  • kina,
  • gokarty, o ile te są w zadaszonej hali,
  • gry planszowe.

Przykładowo, do muzeów zniżki mają osoby powyżej 65. roku życia, emeryci, renciści, kombatanci, uczniowie, studenci i nauczyciele.

Drugą kategorię rozrywek są wydarzenia typowo związane z zimą, niską temperaturą i śniegiem. Mogą to być

  • zabawy na śniegu z dziećmi lub domowym pupilem,
  • wyjście na skoki narciarskie,
  • odwiedziny w zimowym parku rozrywki.

Część z nich jest darmowa. Za inną część trzeba będzie zapłacić. W zimie możemy z dziećmi lepić bałwana, iść na sanki i ślizgacze, rzucać się śnieżkami, robić aniołki na śniegu, rysować patykiem po śniegu, iść na łyżwy na lodowisko, czy nawet szukać skarbów w śniegu. Możemy odwiedzić escape roomy, czyli pokoje zagadek, iść do parku trampolin lub zmierzyć się z wyzwaniami wirtualnej rzeczywistości. Można wpaść także do sauny, czy ogrodu botanicznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu