Tomasz Zaboklicki po odebraniu nagrody Financial Times: - Dedykuję ją załodze Pesy! [zdjęcia]

Oprac. (d-ka)
W czwartek w Londynie: od lewej: Maciej Grześkowiak, Tomasz Zaboklicki oraz  Lionel Barber, redaktor naczelny Editor Financial Times.
W czwartek w Londynie: od lewej: Maciej Grześkowiak, Tomasz Zaboklicki oraz Lionel Barber, redaktor naczelny Editor Financial Times. Nadesłane/Pesa
" Jestem dumny z pracowników".

20 marca późnym wieczorem w Londynie, w siedzibie Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów, odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono tegorocznych zdobywców nagrody "Boldness in Business" - przyznawanej przez Financial Times i ArcelorMittal.

p

 

W kategorii "Przedsiębiorczość" nagrodę zdobyła firma Pesa Bydgoszcz. Jej konkurentami, nominaowanymi do nagrody w tej kategorii były firmy:

Airbnb, Continental Resources, Splunk, Twitter, Uber.

Pesa to pierwsza firma z Europy Środkowo Wschodniej, która była w ogóle nominowana do tej nagrody. Z rąk redaktora naczelnego Financial Times, pamiątkową statuetkę odebrał  Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy. W gali uczestniczyli również Marek Krawczyk, członek rady nadzorczej firmy oraz Maciej Grześkowiak, jej PR manager.

Prezes Tomasz Zaboklicki po odebraniu nagrody powiedział: "To wielki sukces całej załogi Pesy. Kilkanaście lat temu byliśmy prawie bankrutem, a teraz odbieramy nagrodę od najbardziej prestiżowej ekonomicznej gazety, w towarzystwie szefów wielkich światowych firm. Tę nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom  - jestem z was dumny!"

 

"Boldness in Business" (śmiałość w biznesie)  przyznawane są przez Financial Times i ArcelorMittal od sześciu lat.

ddd

 

Organizatorzy  napisali na swojej stronie internetowej: "W tak bardzo niestabilnym i nieprzewidywalnym świecie nigdy jeszcze tak bardzo nie były potrzebne odwaga i śmiałość w gospodarce. Jak nigdy dotąd światowa gospodarka potrzebuje menedżerów, którzy potrafią myśleć i planować długofalowo, potrzebuje pracowników gotowych an zmianę, potrzebuje firm dużych i małych budujących trwałe wartości".

Bazując na tym właśnie przesłaniu od sześciu lat Financial Times z ArcelorMittal przyznają nagrody "Boldness in Business", które dzięki globalnemu zasięgowi i opiniom prestiżowego jury, są niezwykle cenione w świecie.

Poprzednimi laureatami byli m.in. Ivan Glasenberg z Glencore , Alan Mulally z Forda , Sergio Marchionne , którzy wspierali zmiany w takich firmach jak Fiat i Chrysler , a także najbardziej innowacyjni menedżerowie z takich firm jak Apple , Google czy Groupon.

 

Wybór firm kandydujących do nagrody odbywa się przez zaproszenie ze strony organizatorów. Zwycięzców wyłania się spośród wąskiego grona firm nominowanych z całego świata, a wybranych przez redakcję Financial Times - dokonują tego eksperci, których obradom przewodniczą Lionel Barber, redaktor naczelny Editor Financial Times and Lakshmi Mittal, Prezes ArcelorMittal. Udział w gali możliwy jest wyłącznie na zaproszenie Financial Times.

k

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lukasz1
Miasto, powinno przyczyniać się do lepszego rozwoju gospodarczego i sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy. Nie każdy może pracować w Pesie, bo raz, że firma ta nie rozwiąże kłopotów bezrobocia w całej Bydgoszczy, a dwa, że nie każdy chce pracować w firmie o profilu technicznym i produkować pociągi. Mamy wystarczające możliwości, żeby zasłynąć też z innych rzeczy, ale oczywiście władzom, nie chce się kiwnąć palcem w tym temacie, więc zasłania się wizerunkiem Pesy i przypisuje sobie wielką dumę, że na terenia Bydgoszczy działa taka prężna firma, tak jakby to politycy byli "ojcami sukcesu" Pesy. Nie tędy droga, tym bardziej, że ludzie mają ambicje i nie chcą pracować tylko dla idei za grosze. Co z tego, że Pesa daje pracę, jak i tak podobno podwyżek nie ma, a pracownicy narzekają, że chociaż firmę stać na lepsze wypłaty, nie da podwyżek i koniec. Dlaczego, ludzie mają pracować tylko na przysłowiowe "waciki" udawać, że się cieszą i siedzieć cicho, bo praca jest ? To jest rozwiązanie władzy na problemy bezrobocia ? Dziękuję bardzo, wolimy żyć w realnym świecie, a nie wirtualnym, wykreowanym przez kogoś,kto nie chce nic zrobić, tylko zasłonić się kurtyną pozorów, że wszystko jest super, bo przecież wszyscy mamy Pesę.
m
m.
Ale czemu Bydgoszcz miałaby się promować na grzbiecie Pesy? Pesa to prywatna firma, równie dobrze mogłaby istnieć wszędzie, gdzie jest infrastruktura (bo powstała z upadającego ZNTK, nie stanęła w szczerym polu). Zaboklicki i tak myślał, a może i wciąż myśli, o otwarciu filii poza Bydgoszczą.
i
ixar
Po prostu miasto powinno wykorzystać sławę Pesy. Niech wreszcie Nasze miasto z czymś sie kojarzy. Zobacz  mamy Toruń - Radio Maria i Rydzyk, Olsztyn - z Kopernik, Płock - Orlen, Kraków - smok/maczety, Gdańsk - Lotos, morze. A Bydgoszcz?
M
Michał76
SPICHRZE ixar SPICHRZE nad Brdą!!!
p
pieceuro
Widac, prezes rozumie, ze to nie jego sukces, tylko przede wszystkim ludzi, bo sam nic by nie zrobil. Szkoda tylko, ze duma prezesa, nie przeklada sie na zarobki szarego pracownika. Panie Zaboklicki ! Swiatowy kryzys ekonomiczny sie skonczyl., ludzie tez chca zarobic na cos wiecej, niz przetrwanie !!!
i
ixar
Gratuluję!!!!!!
W ramach promowania miasta, proponuje zamieścić logo Bydgoszczy na stronach Pesy. Fajnie też by było, gdyby informacyjnie dla coniektórych polityków pojawiała się taka chmurka z odmianą: Bydgoszcz, Bydgoszczy, Bydgoszczą.. .
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję !!!
p
pieceuro
Olsztyn z Kopernikiem ??? Chyba specjalnie piszesz to z przekąsem, bo jednak co jak co, ale Kopernik, przede wszystkim kojarzy się z Toruniem.
M
Michał76
A pracownicy na to: tak panie prezesie my też że mamy pracę za 1000 zł a nie za 3000...
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu