Uber otwiera się na przedsiębiorców

Maciej Badowski AIP
Celem wprowadzenia nowych funkcji Ubera dla Firm jest wygenerowanie dodatkowych oszczędności w firmach korzystających z serwisu.
Celem wprowadzenia nowych funkcji Ubera dla Firm jest wygenerowanie dodatkowych oszczędności w firmach korzystających z serwisu. Andrzej Banaś
Uber ogłosił uruchomienie nowej wersji platformy Uber dla Firm, która pozwala przedsiębiorstwom wykorzystać możliwości aplikacji Uber do rozwoju własnego biznesu. Narzędzia dostępne w ramach zaktualizowanej platformy ma dać klientom biznesowym możliwość łatwiejszego i bardziej skutecznego zarządzania przejazdami służbowymi pracowników. Wprowadzone ulepszenia związane są z rosnąca popularnością usługi - z platformy Uber dla Firm korzysta już ponad 65 tysięcy organizacji na całym świecie.

Uber dla Firm umożliwia przedsiębiorstwom utworzenie specjalnego konta biznesowego i zarządzanie przejazdami służbowymi wszystkich osób zaangażowanych w pracę firmy. W Polsce usługa jest dostępna od kwietnia 2016 roku. Tylko od początku roku 2017 liczba klientów korporacyjnych korzystających z usługi Uber dla Firm w Polsce wzrosła o 216 proc.

Dotychczasowe funkcjonalności obejmowały m.in. comiesięczne faktury zbiorcze i raporty prezentujące strukturę realizowanych podróży służbowych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem i lepszym zrozumieniem  potrzeb klientów biznesowych, Uber ogłosił uruchomienie nowej wersji usługi Uber dla Firm.

Uaktualnione konto firmowe udostępnia takie funkcje jak:

  • Programy podróży “Ustaw i zapomnij”

Nowe narzędzia umożliwiają menedżerom ustawienie zautomatyzowanych programów dotyczących konkretnych kierunków podróży, na przykład dojazdów do pracy, podróży służbowych, przejazdów na lotnisko czy dworzec kolejowy. Przykładowo, w sytuacji gdy pracownicy wychodzą z pracy o późnych godzinach, pracodawca może uprzyjemnić im powrót do domu poprzez ustawienie programu “wieczorne przejazdy”, który umożliwia refundację do ustalonej kwoty przejazdów wykonanych z pracy do domu po godz. 20:00.

  • Nowe przywileje

Firmy mogą ustalać zasady korzystania z Ubera dla wyznaczonych pracowników oraz klientów dotyczące np. rodzaju dostępnego samochodu, z jakiego mogą skorzystać, kwoty, jaką mogą wydać na przejazd lub lokalizacji, w której przejazdy miałyby się zakończyć lub rozpocząć. Przedsiębiorcy mają pełną swobodę w stosowaniu różnych kombinacji przywilejów i zastrzeżeń tak, aby jak najefektywniej realizować  potrzeby firmy.

  • Zróżnicowany dostęp dla różnych grup

Firmy mogą dopasować dostęp do możliwości korzystania z usług Ubera do potrzeb różnych pracowników. Przykładowo, wszyscy pracownicy mogą otrzymać 20 złotych dziennie na dojazdy do pracy, podczas gdy rekruterzy mogą dodatkowo dostać możliwość zamawiania przejazdów dla kandydatów za pośrednictwem narzędzia Uber Central. Wydzielenie w ramach firmy poszczególnych zespołów, poziomów hierarchicznych czy lokacji umożliwia łatwe wprowadzenie w życie już istniejących w ramach organizacji zasad dotyczących przejazdów firmowych.

  • Odświeżony interfejs użytkownika

Panel Administracyjny Uber dla Firm został gruntownie przebudowany dla zapewnienia bardziej przejrzystej i bezproblemowej obsługi. Usprawnione zakładki  ustawień konta umożliwiają łatwą organizację podróży oraz pełną transparentność wszystkich wykonanych przejazdów, w tym zagranicznych.

Celem wprowadzenia nowych funkcji Ubera dla Firm jest wygenerowanie dodatkowych oszczędności w firmach korzystających z serwisu.

Obejrzyj wideo:
60 sekund biznesu: Żywność dobrej jakości musi kosztować

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu