Wakacje 2020. Najbezpieczniej odpoczywać z polisą. Jak wybrać tanio? Kupować dodatkową czy wystarczy już posiadane ubezpieczenie: 23.07.2020

OPRAC.:
Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Posiadając ubezpieczenie dodatkowe, łatwiej otrzymać pomoc w zakresie leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i pokryć koszty pomocy ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, badań, zabiegów lub operacji.
Posiadając ubezpieczenie dodatkowe, łatwiej otrzymać pomoc w zakresie leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i pokryć koszty pomocy ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, badań, zabiegów lub operacji. Karolina Misztal / Polska Press
Podróżując po Polsce, niezależnie od tego czy zdecydujecie się na kitesurfing na Helu, wspinaczkę w Tatrach, czy wylegiwanie się nad mazurskimi jeziorami, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała turystom tegoroczne wakacyjne plany. Zamiast dalekich zagranicznych wypraw, większość osób wybierze wczasy w kraju.

Badanie Havas Media Group pokazuje, dlaczego Polacy nie decydują się na kupno ubezpieczenia turystycznego wyjeżdżając na wakacje za granicę.

14 proc. wszystkich badanych odpowiedziało, że wakacje spędzają zawsze w Polsce, gdzie takie ubezpieczenie nie jest im potrzebne. Taka sama grupa osób była pewna, że w trakcie wyjazdu nic im się nie stanie.

Dobrze dobrane ubezpieczenie to gwarancja spokoju. Niezależnie do jakiego miejsca w Polsce, czy na świecie planujemy się wybrać, nie możemy przewidzieć, co czeka nas podczas podróży.
- Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważnym elementem wycieczki. Zachęcam moich klientów by wybierali ubezpieczenie dostosowane do swoich potrzeb, to tak jak szycie ubrania na miarę. Na początku przeprowadzam wywiad z klientem. Zależy mi na dobraniu odpowiedniego zakresu ubezpieczenia, pełnej ochrony, żeby klient nie musiał się martwić - podkreśla Emilia Brozdowska, właścicielka Placówki Franczyzowej CUK Ubezpieczenia w Chełmnie, Ambasadorka akcji Lubię Ubezpieczać.

Ważne dziś! Kliknij i przeczytaj!

Wybierając polisę, należy pamiętać o kilku rodzajach ubezpieczeń, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort podczas zwiedzania urokliwych zakątków Polski.

OC w życiu prywatnym – ważny element podróży

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, planując aktywne spędzanie czasu na nauce sportów wodnych, warto ubezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim czy zniszczenia mienia. Niezbędne jest tutaj OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu rodzice nie zostaną obciążeni kosztami, gdyby dzieci uszkodziły podczas zabawy meble czy ściany w pokoju hotelowym, a amatorzy sportów ekstremalnych mogą być spokojni o wypożyczony sprzęt.

Rozszerzenie polisy turystycznej o OC w życiu prywatnym może nie być konieczne, jeżeli zostało ono nabyte wcześniej, przy innej okazji. Wymiar ubezpieczenia może się różnić w zależności od oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Należy więc prześledzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdzie zawarte są wszelkie wyłączenia z odpowiedzialności. W ten sposób klient upewni się, czy oferta jest dopasowana do jego potrzeb.

Jeżeli wakacyjny plan zakłada naukę wakeboardingu, a OC nie zapewnia ochrony finansowej na tę okoliczność, istotne jest by je poszerzyć. Podobnie decydując się na zakup własnego sprzętu sportowego, warto dodać klauzulę dotyczącą sprzętu sportowego: nart, snowboardu, deski surfingowej, specjalistycznego sprzętu do nurkowania na wypadek utraty, zniszczenia lub uszkodzenia.

NNW to gwarancja spokojnego snu

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to absolutne minimum przed wyjazdem na wakacje. Niestety nawet podczas najbardziej udanego urlopu, może stać się coś niespodziewanego. Ubezpieczenie gwarantuje adekwatną do uszczerbku wypłatę odszkodowania.
Pełna informacja o wartościach i wyłączeniach umieszczona jest we wspomnianych wcześniej Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W ramach NNW istnieje możliwość pokrycia kosztów prywatnej opieki medycznej lub rehabilitacji. Ubezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, w sytuacji, gdy dziecko złamie rękę lub nogę, jak i dla podróżujących w pojedynkę, miłośników aktywnego wypoczynku, kiedy nietrudno o wypadki.

Assistance i koszty leczenia w dobie pandemii COVID-19

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Assistance i kosztów leczenia. Assistance chroni podczas podróży na wielu płaszczyznach. Obejmuje pomoc w razie szkody na ubezpieczonym lub jego mieniu, wsparcie medyczne, informacyjne, niezależnie w jak długą podróż się wybieramy i jakim środkiem transportu. Dzięki Assistance ubezpieczony zostanie na przykład przetransportowany pomiędzy placówkami medycznymi czy do miejsca zakwaterowania w razie wypadku samochodowego bądź awarii pojazdu lub skorzysta z doradztwa prawnego.

Ważne dziś! Kliknij i przeczytaj!

Teoretycznie większość osób posiada ubezpieczenie na terytorium Polski, jednak w dobie pandemii COVID-19 dostęp do lekarzy i placówek medycznych jest zdecydowanie utrudniony. Posiadając ubezpieczenie dodatkowe, łatwiej otrzymać pomoc w zakresie leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i pokryć koszty pomocy ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, badań, zabiegów lub operacji.

Chcesz być dobrze poinformowany w tematach budżetu domowego, prowadzenia biznesu i ważnych zmian w prawie? Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Naprawdę warto!

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu