Wstrzymanie dostaw, zakaz reklam, wyłączone usługi czy pomoc finansowa. Giganci branży technologicznej, także z Polski, wspierają Ukrainę

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Dell oraz Intel wstrzymały dostawy jakiegokolwiek sprzętu i podzespołów na rosyjski rynek.
Dell oraz Intel wstrzymały dostawy jakiegokolwiek sprzętu i podzespołów na rosyjski rynek. Przemyslaw Swiderski/ Polska Press
Firmy technologiczne z całego świata aktywnie sprzeciwiają się rosyjskim działaniom wobec Ukrainy. Wsparcie płynie nie tylko z zagranicy. Polskie firmy IT aktywnie włączyły się w działania.

Dell oraz Intel wstrzymały dostawy jakiegokolwiek sprzętu i podzespołów na rosyjski rynek. Meta, właściciel Facebooka, wprowadza zakaz reklamowania się i zarabiania na portalu dla rosyjskich mediów państwowych. Usługi Apple Pay i Google Pay zostały wyłączone dla klientów rosyjskich banków, które zostały objęte sankcjami.

W związku z groźbą odcięcia Ukrainy od Internetu, Elon Musk uruchomił nad tym krajem Starlink.

Wsparcie płynie nie tylko z zagranicy

Polskie firmy IT aktywnie włączyły się w działania, które pokazują wsparcie z ofiarami toczącej się na wschodzie wojny. Giganci gamingowi, Grupa CD Project, Techland, Ten Square Games oraz Huuuge Games, przekazali po 1 mln złotych na działania wspierające ukraińskich uchodźców. Zasilą one konto m.in. Polskiej Akcji Humanitarnej.

Milion złotych na pomoc uchodźcom przeznaczy także Livechat. Z kolei 11bit całość dochodów z tygodniowej sprzedaży gry This War of Mine przekaże na konto Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. TokLok zdecydował się na bezpłatne udostępnienie komunikatora, będącego flagowym produktem tej firmy, wszystkim obywatelom Ukrainy.

Firmy Netguru, Softserve w ramach inicjatywy Tech To The Rescue, do której dołączyło już ponad 300 firm z całego świata, oferują wsparcie organizacjom pozarządowym na Ukrainie. Studio Bloober Team proponuje płatne staże uchodźcom mającym doświadczenie w branży gier.

Nie tylko wsparcie finansowe

Polski oddział Tietoevry, pomaga w relokacji uchodźców w bezpieczne miejsca w Polsce i zapewnia mieszkania, wsparcie zdrowotne, opiekę psychologiczną i gwarancje zatrudnienia ewakuowanym z ukraińskich oddziałów pracownikom, a także wsparcie w pozyskaniu pracy ich rodzinom.

Programiści zatrudnieni w Da Vinci Studio stworzyli portal www.ukraina.services, który pomaga uchodźcom przyjeżdżającym do Polski znaleźć miejsca noclegowe oferowane przez gminy i osoby prywatne, skorzystać z porad prawnych czy psychologicznych.

Rzeszowska firma IT Cetuspro pomogło stworzyć stronę www.uapomoc.pl, dzięki której osoby uciekające z Ukrainy przed wojną będą mogły skorzystać z pomocy i wybrać odpowiednią ofertę spośród dodawanych przez Polaków ogłoszeń.

Future Processing organizuje transport i noclegi dla pracowników ich ukraińskich oddziałów firmy, a Vectra AI zaoferowała bezpłatne udostępnienie narzędzi z zakresu cyberbezpieczeństwa organizacjom, które mogą stać się celem ataku cybernetycznego w wyniku trwającej wojny.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu