Wygrać choćby 50 tysięcy, to zmieniłoby moje życie. Tak uważa co trzeci Polak

Zbigniew Biskupski AIP
Andrzej Banaś
Co trzeci Polak uważa, że 50 tysięcy złotych wygranych na loterii najbardziej wpłynęłoby na poprawę jego codziennego życia, podczas gdy 17 proc. pytanych uznało za taki czynnik wzrost wynagrodzenia o 500 zł, a 9 proc. wybrało poprawę relacji z bliską osobą.

Wolimy liczyć na coś wielkiego, jednorazowego i niepewnego niż angażować się w możliwe do zrealizowania działania, które długoterminowo poprawią sytuację życiową, wynika z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie GetBack S.A.

Co trzeci Polak uważa, że 50 tysięcy złotych wygranych na loterii najbardziej wpłynęłoby na poprawę jego codziennego życia, podczas gdy 17 proc. pytanych uznało za taki czynnik wzrost wynagrodzenia o 500 zł, a 9 proc. wybrało poprawę relacji z bliską osobą.

Polacy najczęściej wybierali rozwiązania, w których otrzymywali pieniądze do ręki, rzadziej te, które można osiągnąć również bez nakładów finansowych.

W najnowszym badaniu zleconym przez GetBack sprawdzono również jak bardzo bylibyśmy w stanie zaangażować się w spłatę zaległego długu. Okazuje się, że na spłatę zadłużenia jesteśmy w stanie wydać stosunkowo najwięcej, bo średnio 15 proc. dochodów. Jednak równocześnie prawie co trzeci Polak stwierdza, że nie przeznaczyłby nic na ten cel w domowym budżecie – dla porównania, tylko 19 proc. pytanych nie wydałoby nic na realizację swojego hobby.

- Nasze najnowsze badanie pokazuje, że krótkotrwałe i przyjemne w skutkach inicjatywy cenimy bardziej niż te o długotrwałych efektach. Polacy wolą czekać na coś wielkiego, nawet bliżej nieokreślonego, co można osiągnąć bez wysiłku, niż podjąć działania, które zaowocują poprawą w dłuższym terminie. Dlatego chcemy przekonać Polaków, że również zaangażowanie w zarządzanie swoim zadłużeniem może być pozytywnym doświadczeniem i wzbudzać dobre emocje – mówi Paweł Trybuchowski, Wiceprezes Zarządu GetBack S.A.

Badanie na zlecenie GetBack S.A. zrealizował PBS w dniach 24-26.03.2017 r. na ogólnopolskiej próbie n=1000 Polaków w wieku 15+

Obejrzyj wideo:

60 sekund biznesu: Wysokość wynagrodzenia już nie jest tak ważna dla pracownika jak...

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

h
hmm
a to takie dziwne?
o ile spada rata kredytu, z ratą malejącą, gdy spłaci się go już w znacznej części albo wylewaruje? - odrazu lżej się żyje.
Albo kupi się w końcu kilkuletni mniej awaryjny samochód, już dziś a nie za 3-4lata oszczędzania
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu