Wynalazek spółki z GPW ma ochronę w Korei Południowej

Marek Knitter
XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów.
XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. fot.123fr
Wynalazek spółki XTPL został zatwierdzony przez urząd patentowy w Korei Południowej i wpisany na odpowiednią listę. Uzyskana ochrona patentowa wpłynie na podniesienie wartości potencjalnej komercjalizacji tej technologii.

Spółka otrzymała informację o zatwierdzeniu przez urząd patentowy w Korei Południowej zastrzeżeń patentowych dla wynalazku „Methods of Dispensing a Metallic Nanoparticle Composition from a Nozzle onto a Substrate”.

- Uzyskana ochrona patentowa wpłynie na podniesienie wartości potencjalnej komercjalizacji technologii spółki w zakresie rozwiązań technologicznych dla rynku elektroniki nowej generacji. Opisane zdarzenie stanowi potwierdzenie realizacji przez spółkę strategii budowania rodziny patentowej dla rozwijanej technologii oraz produktów, co stanowić będzie element budujący wiarygodność emitenta wobec potencjalnych klientów przemysłowych – czytamy w komunikacie.



Na początku stycznia XTPL podał, że otrzymał zamówienie na pierwszą partię modułów UPD (głowic drukujących), które trafią na przemysłową linię produkcyjną klienta końcowego - wiodącego producenta wyświetlaczy z Chin notowanego na Shenzhen Stock Exchange o rocznych przychodach rzędu kilkudziesięciu mld USD. Moduły zostaną wykorzystane do napraw defektów w nowoczesnych wyświetlaczach FPD (ang. Flat Panel Display) o ultrawysokiej rozdzielczości.

Technologia UPD (Ultra Precise-Dispensing) rozwijana przez XTPL pozwala nanosić na niemal dowolne podłoże, np. elektroniczną płytkę PCB, niezwykle małe ilości specjalnych materiałów z dokładnością do 1 μm (mikrometra, 1-milionowa część metra).

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Opracowana w XTPL technologia znajduje zastosowanie w obszarach rosnącej branży elektroniki drukowanej m.in. półprzewodników, wyświetlaczy i zaawansowanych płytek PCB. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w 2019 r. Głównym akcjonariuszem spółki jest Deutsche Balaton Group posiadający 13,1 proc. akcji i Filip Granek (12,4 proc.).

Źródło: spółka/isbnews

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu