Wysokie zarobki - praca w wakacje. Nawet 1600 euro na rękę plus premie. Chętni wciąż poszukiwani [31.07.2019 r.]

AIP
Dla osoby szukającej pracy opiekunki osób starszych bardzo ważne jest uważne czytanie treści oferty, która powinna zawierać opis zakresu obowiązków, wymaganych kwalifikacji opiekuna, ale też opis stanu zdrowia podopiecznego jak i miejsca, gdzie praca będzie wykonywana.
Dla osoby szukającej pracy opiekunki osób starszych bardzo ważne jest uważne czytanie treści oferty, która powinna zawierać opis zakresu obowiązków, wymaganych kwalifikacji opiekuna, ale też opis stanu zdrowia podopiecznego jak i miejsca, gdzie praca będzie wykonywana. Jacek Babicz / Polska Presse
Lato to najlepszy czas na wyjazd do pracy w opiece nad osobami starszymi, ze względu na najwyższe zarobki oraz dodatkowe letnie premie. Oferty pracy na lato cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, studentów ale też wszystkich osób, które chcą podreperować domowy budżet lub chcą wzmocnić swoje kompetencje językowe. Ze względu na wysokie zarobki i jak znaczną ilość ofert pracy, w wakacje łatwo znaleźć zlecenie pasujące do tego, czego oczekują kandydaci.

Zatrudnienie w opiece osób starszych to zawód odporny na zmiany rynku pracy. Automatyzacja, robotyzacja – tak modne ostatnio słowa, opisujące zawody przyszłości, nie dotyczą pracy opiekunów. W tym segmencie, na równi z umiejętnościami twardymi, liczą się bowiem kompetencje miękkie, których maszyny nie posiadają. Zdobycie doświadczenia w zakresie opieki nad seniorami może przynieść więc dużo profitów, a dodatkowo, w aspekcie pracy w tym zawodzie za granicą, wzmocnić umiejętności językowe. Praca za granicą postrzegana jest więc jako okazja do zarobienia większych pieniędzy, zwiedzenia nowych miejsc czy właśnie nauki języka. Nie tylko stwarza możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, ale zwiększa szansę na rozwój osobisty.

Praca za granicą stwarza okazję do nawiązywania nowych znajomości, daje szansę rozwoju oraz nabycia doświadczenia pracy w różnorodnym środowisku. Oprócz „miękkich” benefitów, praca opiekuna osób starszych za granicą oferuje także wymierne efekty finansowe. Profesjonalni opiekunowie w Niemczech mogą liczyć na wynagrodzenie nawet do 1600 EUR miesięcznie oraz premie uznaniowe, co powoduje, że wiele osób decyduje się na wyjazd.

Praca za granicą – dla kogo?

Opieka nad osobą starszą lub chorą to odpowiedzialne i nie zawsze łatwe zajęcie. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy warto przeanalizować swoje możliwości i szczerze porozmawiać o nich z przyszłym pracodawcą. Dobra firma uwzględni nasze przygotowanie i możliwości przy doborze konkretnego zlecenia. Zawodowe doświadczenie w opiece nas osobami starszymi nie jest obowiązkowe– bardzo często wystarczy praktyka w opiece nad starszym członkiem rodziny.

Warto szukać firmy, która nie tylko pomoże wybrać odpowiednią ofertę, lecz także zapewni pomoc merytoryczną na miejscu.
Przykładowo w ATERIMA MED takie wsparcie jest zapewnione poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych poświęconych konkretnym wyzwaniom związanym z opieką oraz możliwość konsultacji telefonicznych z doświadczonymi pielęgniarkami.

Opiekun seniora, zwłaszcza za granicą, musi być przygotowany na różne sytuacje. Jak wezwać pogotowie w obcym języku? Co zrobić, gdy podopieczny gorzej się poczuje? Należy więc znać co najmniej podstawy języka obcego.

„Komunikatywna znajomość języka niemieckiego ułatwia nie tylko pracę ale i pobyt za granicą. Dodatkowym profitem są wyższe zarobki, które otrzymuje osoba potrafiąca skutecznie porozumieć się z podopiecznym” - mówi Anna Ciołek, Kierownik Działu Rekrutacji ATERIMA MED. „Rolą firmy jest zapewnienie wsparcia także i w tym zakresie. W ATERIMA MED opiekunowie mają dostęp do wygodnych kursów językowych, m. in. przez internet, a także możliwość skorzystania z dyżurów lektora języka niemieckiego”.

Na własną rękę czy z agencją?

Poszukiwanie pracy na własną rękę niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędu, np. natrafienia na niesprawdzoną ofertę. I mimo, że przy wyborze pracy zwraca się uwagę przede wszystkim na wysokość płacy, warto równocześnie pamiętać o innych profitach, które firma zapewnia. Wiarygodny pracodawca zatrudniający opiekunów osób starszych gwarantuje:
•Regularnie opłacane składki ZUS. Oferty ze szczególnie wysokim wynagrodzeniem, często wiążą się z koniecznością założenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli natomiast składki ZUS opłaca firma, wynagrodzenie „na rękę” jest odpowiednio niższe,
•Bezpłatny transport na miejsce pracy. Dobra firma zajmie się organizacją podróży,
•Stałe wsparcie koordynatorów. Najlepsi pracodawcy w branży zapewniają dodatkowe benefity, takie jak np. wsparcie pielęgniarki i lektora j. niemieckiego,
•Dostęp do wiedzy na temat opieki nad seniorami,
•Dodatkowe premie, np. za pracę w okresie wakacyjnym,
•Szczegółowe informacje o warunkach pracy dla opiekuna (np. informacja o dostępie do internetu, polskie kanały w TV i inne).

Jak szukać ofert pracy?

W internecie znaleźć można dużo stron, gdzie publikowane są ogłoszenia o pracy dla opiekunów osób starszych. Zdarza się, że z pozoru podobne ogłoszenia tego samego pracodawcy zawierają informacje o różnych pensjach. Powodem tego jest różny zakres obowiązków oraz wymaganych kwalifikacji opiekunów. Wynagrodzenie jest wyższe, gdy opiekun zna język niemiecki na bardzo dobrym poziomie lub na miejscu będzie musiał wstawać w nocy do podopiecznego. Dla osoby szukającej pracy bardzo ważne jest uważne czytanie treści oferty, która powinna zawierać opis zakresu obowiązków, wymaganych kwalifikacji opiekuna, ale też opis stanu zdrowia podopiecznego jak i miejsca, gdzie praca będzie wykonywana.

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie ogłoszenia brzmią wiarygodnie. Informacje takie jak „Szybki wyjazd bez formalności, szybki zarobek – bez doświadczenia”, „2000 EUR na rękę bez języka niemieckiego” nie brzmią wiarygodnie. Praca w opiece osób starszych to zajęcie wymagające od kandydatów m.in. cierpliwości, zaradności i odpowiedzialności. Dlatego obietnice, które sugerują, że otrzymać można prostą pracę za łatwe pieniądze, należy traktować z dystansem.

Każdy kto pracował, pracuje lub ma w planach pracę za granicą powinien wiedzieć jak wpłynie ona na jego przyszłą emeryturę. Kliknij, a poznasz szczegóły związane z pracą w 10. najpopularniejszych krajach wśród zarobkujących Polaków.

Opiekun osoby starszej – zawód potrzebny w Polsce

Wyjazd za granicę jest ciekawą opcją, która wpływa na rozwój zawodowy i osobisty. Zdobyte doświadczenie przekłada się na większą pewność siebie, wiedzę, kompetencje językowe.
- Wyjazdy opiekunów do Niemiec to ogromna szansa na zdobycie doświadczenia oraz poznanie standardów polityki senioralnej u naszego zachodniego sąsiada – podkreśla Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów w Krakowie, organizacji wspierającej opiekunów osób starszych.

Jak czytać oferty pracy dla opiekunów osób starszych?

Każdego dnia w Internecie i w prasie pojawia się wiele ogłoszeń z ofertami pracy w opiece. Jakie informacje powinniśmy sprawdzić, aby mieć pewność, że dana propozycja jest wiarygodna i opłacalna? Czy kwota zarobków to jedyna ważna kwestia dla osoby, która chce pracować w opiece?
Na kolejnych dwóch stronach ekspert wyjaśnia jak unikać pułapek, któe czyhają na osoby gotowe podejmować się pracy na podstawie przeczytanego ogłoszenia. Kliknij po prostu w dwa kolejne zdjęcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu