Zmiana sprzedawcy prądu. Zamiast jednego, ma dwa rachunki

tik
Odbiorca może zawrzeć umowę kompleksową, zawierającą w sobie elementy umowy dystrybucyjnej i sprzedaży, w związku z tym dostanie jedną fakturę, lub zawrzeć oddzielne umowy z dystrybutorem i z nowym sprzedawcą
Odbiorca może zawrzeć umowę kompleksową, zawierającą w sobie elementy umowy dystrybucyjnej i sprzedaży, w związku z tym dostanie jedną fakturę, lub zawrzeć oddzielne umowy z dystrybutorem i z nowym sprzedawcą sxc
Często po zmianie sprzedawcy energii otrzymujemy dwie faktury. Pytajmy o możliwość podpisania tzw. umowy komplesowej.

Zmieniłam dostawcę prądu - Eneę na Tarurona - mówi pani Iwona z Bydgoszczy. - Okazało się, że zamiast jednego rachunku otrzymuję dwa.

- Sprawa dotyczy klientki, która zamieszkuje teren, na którym działa inna spółka dystrybucyjna - podaje Elżbieta Bukowiec, rzeczniczka Tauron Sprzedaż. - Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości w jej wypadku, aby podpisać jedną umowę.

- Rzeczywiście, najczęściej po dokonaniu zmiany sprzedawcy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy płacimy dwa rachunki - jeden dystrybutorowi za dostarczenie prądu, a drugi sprzedawcy za zużytą ilość energii - wyjaśnia Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki, który patronuje działaniom firm zmierzających do ułatwienia odbiorcom zmiany sprzedawcy. - Zakończyły się prace nad nowym wzorcem Generalnej Umowy Dystrybucji, która  umożliwia sprzedawcom energii świadczenie usługi kompleksowej dla odbiorców domowych, co oznacza jeden rachunek o zmianie sprzedawcy.

Na co zwracać uwagę zmieniając firmę? - Odbiorca może zawrzeć umowę kompleksową, zawierającą w sobie elementy umowy dystrybucyjnej i sprzedaży, w związku z tym dostanie jedną fakturę, lub zawrzeć oddzielne umowy z dystrybutorem i z nowym sprzedawcą - podpowiada rzeczniczka URE. - W drugim przypadku odbiorca będzie otrzymywał oddzielne faktury, zaś kolejna zmiana sprzedawcy będzie się wiązała tylko z rozwiązaniem umowy sprzedaży.

Zawarcie umowy kompleksowej z wybranym sprzedawcą możliwe jest tylko, gdy porozumiał się on w tej sprawie z operatorem, do którego sieci przyłączony jest odbiorca. - Należy pytać sprzedawcę, czy może zawrzeć taką umowę  - zaznacza Agnieszka Głośniewska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jasiek
moja mama korzysta z oferty Energie2 i jest zadowolona
O
Ogarniaczprądu
Zmieniając sprzedawcę warto zgłębić możliwości grupowych zakupów prądu. Kupując prąd w grupie możemy wynegocjować dużo lepsze warunki niż indywidualnie. Platforma Ogarniamprad umożliwia dołączenie do grupy zakupowej oraz udział w licytacji z udziałem sprzedawców, którzy proponują najkorzystniejszą cenę. Wszytko bez wychodzenia z domu.
m
matieo
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu