Janusz Panasiuk liderem Veolii Wschód
Janusz Panasiuk, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, jest związany z Grupą Veolia w Polsce od 2004 roku. Jego kariera w Veolii rozpoczęła się od objęcia funkcji prezesa zarządu spółki Veolia Międzyrzec Podlaski. W kolejnych latach pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych Veolii term oraz prezesa zarządu Veolii Szczytno.
Panasiuk odegrał kluczową rolę w realizacji strategii dekarbonizacji zakładów ciepłowniczych Grupy Veolia w Polsce. Był odpowiedzialny za projekty w Świeciu i Lidzbarku Warmińskim, gdzie w maju 2024 roku oddano do użytku innowacyjną Ciepłownię Przyszłości. Ta instalacja, oparta w 100% na odnawialnych źródłach energii, wykorzystuje wysokosprawne pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz system magazynów ciepła.
Andrzej Walczak: nowym prezesem Veolii Północ i Veolii Szczytno
Na stanowisko prezesa zarządu Veolii Północ i Veolii Szczytno powołano Andrzeja Walczaka. Walczak, absolwent Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na SGH i Politechnice Warszawskiej, posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Jego kariera obejmuje kluczowe stanowiska w Zakładzie Energetycznym Warszawa - Teren SA oraz PGE Polskiej Grupie Energetycznej.
Od 2022 roku Walczak jest związany z Veolią term, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. energii i gazu. Jego bogate doświadczenie i wiedza z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem energetycznym będą kluczowe dla dalszego rozwoju Veolii Północ i Veolii Szczytno.
Janusz Lewicki doradcą zarządu Grupy Veolia
Janusz Lewicki, dotychczasowy prezes zarządu Veolii Wschód, dołączył do zespołu Veolia term w roli doradcy zarządu Grupy. Lewicki, absolwent Politechniki Lubelskiej, przez ponad 12 lat kierował Veolią Wschód, a wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu Elektrociepłowni w Kraśniku.
Jego doświadczenie i wiedza będą cennym wsparciem dla Grupy Veolia w realizacji ambitnych planów związanych z dekarbonizacją i osiągnięciem neutralności klimatycznej do 2050 roku.
Strategia Veolii, czyli dekarbonizacja i neutralność klimatyczna
Veolia term, działająca w blisko 60 polskich miastach, od 2019 roku realizuje projekty mające na celu dekarbonizację zakładów oraz zmniejszenie emisji CO2 związanej z produkcją energii. Celem Veolii jest pełne odejście od węgla oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.
– W Veolia term stawiamy na wewnętrzną sukcesję, czyli w pierwszej kolejności na rozwój i awanse w ramach Grupy. Janusz Lewicki, Janusz Panasiuk i Andrzej Walczak to doświadczeni menedżerowie. Liczę, że ich szeroka wiedza i kompetencje wzmocnią zespoły spółek w realizacji naszych ambitnych planów. Cieszą mnie te awanse. W Veolia term mamy świetne kadry pozwalające nam skutecznie zmieniać polskie ciepłownictwo – komentuje Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolii term.
O Veolia
Veolia działa w Polsce od ponad 25 lat. Skupia się na trzech sektorach: energii, wody i odpadów, zajmuje się m.in. produkcją oraz dostarczaniem ciepła, realizacją usług ciepłowniczych dla ok. 3 mln klientów, obrotem oraz sprzedażą energii, a także przesyłem oraz oczyszczaniem wody.
Veolia w Polsce zatrudnia ponad 4,6 tys. pracowników. Prowadzi działalność w 123 miejscowościach, w 58 miastach zarządza sieciami ciepłowniczymi. Działa poprzez spółki operacyjne: Veolia Energia Polska (holding), Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia term, Veolia Energy Contracting Poland, Veolia Industry Polska, Veolia EKOZEC, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach oraz ich spółki zależne.
Veolia Term, poprzez swoje spółki zależne, jest dostawcą ciepła systemowego dla klientów w blisko 60 miastach w Polsce. Veolia term tworzy 6 spółek: Veolia Północ, Veolia Szczytno, Veolia Wschód, Veolia Południe, Veolia Zachód oraz Veolia term. Jest właścicielem 60 ciepłowni, 2 elektrociepłowni i 6 silników kogeneracyjnych.
Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) osiągnęła skonsolidowany przychód w wysokości 45,3 mld euro w 2023 roku.
